07 Aralık 2019 Cumartesi

KOCAELİ 16°

DOLANDIRICILARA KOCAELİ'DE OPERASYON!

Dolandırıcılara Kocaeli'de operasyon!

Aralarında Kocaeli’nin de bulunduğu 13 ilde, kredi ihtiyaçlarını karşılama vaadiyle 900’denfazla emekliyi dolandırdıkları belirlenen 85 şüphelinin yakalanması için eş zamanlı operasyonbaşlatıldı.

02 Aralık 2019 Pazartesi 10:01 ASAYİŞ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir şebekenin çeşitli nedenlerle bankalardan kredi çekemeyen çok sayıda emekliyi, komisyon karşılığında ihtiyaçlarını karşılama vaadiyle dolandırdığı bilgisi üzerine çalışma başlattı. Söz konusu soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen 85 şüphelinin yakalanması için Kocaeli, İstanbul, Muğla, İzmir, Tekirdağ, Bursa, Edirne, Adıyaman, Balıkesir, Konya, Zonguldak, Kırklareli ve Denizli’de eş zamanlı operasyon başlatıldı.

AYLIK 5 MİLYON LİRA KAZANÇ 

"Örgütlü suç kapsamında tefecilik", "nitelikli dolandırıcılık" ve "bankacılık kanuna muhalefet suçlarından" işlem gören şebeke üyelerinin, 900’den fazla emekliyi benzer yöntemle dolandırdığı ve aylık 5 milyon lira haksız kazanç elde ettiği tespit edildi. Devam eden operasyon kapsamında, çok sayıda zanlının yakalandı, adreslerdeki aramaların sürdüğü bildirildi. 

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Kocaeli'de son 1 haftada uyuşturucudan 33 gözaltı!

Kocaeli'de son 1 haftada uyuşturucudan 33 gözaltı!