28 Şubat 2020 Cuma

KOCAELİ 16°

PALU AİLESİNE BİR DAVA DAHA!

Palu ailesine bir dava daha!

Kocaeli'de ‘Palu Ailesi’nin damadı olan ve Meryem Tahnal ile Melike Tahnal’ın ölümünden sorumlu tutulan Tuncer Ustael hakkında Kocaeli Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nde koruma altına alınan çocuklarını geri almak için görevlileri ölümle tehdit ettiği gerekçesiyle 6 aydan 3 yıla kadar hapis istendi.

13 Aralık 2019 Cuma 13:15 ASAYİŞ

Körfez’de 11 yıl önce, Meryem Tanhal (35) ve kızı Melike Tanhal’ın (8) kaybolmasıyla ilgili tutuklu yargılanan Palu Ailesi'nin damadı Tuncer Ustael hakkında bir dava daha açıldı. Kocaeli Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, tutuklanan Ustael’in iki çocuğunu koruma altına aldı.

Cezaevinden telefonla Kocaeli Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nü arayan Ustael, çocuklarının iki gün içerisinde kendisine teslim edilmesini, aksi takdirde kadın görevliler G.U., K.T. ve S.P.’yi öldüreceğini söyledi. Kocaeli Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevlileri G.U., K.T. ve S.P.’nin şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadesi alınan Tuncer Ustael çocuklarının düzenlenen raporla ellerinden alındığını, bu duruma tepki gösterdiğini, çocuklarını geri almak istediğini ve bu durumu agresif bir şekilde dile getirmiş olabileceğini söyledi. Ustael hakkında kamu görevlisini tehdit ettiği gerekçesiyle 6 aydan 3 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı. İddianame Kocaeli 10. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

"Elimdeki silah ile vuracağım"

İlk duruşmaya cezaevinden getirilen Tuncer Ustael suçlamaları kabul etmedi. Hakim, Ustael’e, “İki gün içinde çocuklarımı teslim etmediğiniz takdirde G.U., K.T. ve S.P.’yi elimdeki silahla vuracağım” sözlerini söyleyip söylemediğini sordu. Ustael bu ifadeleri kullanmadığını öne sürdü, çocuklarının kendi isteği dışında koruma altına alındığını belirtti. Duruşma, tanıkların dinlenmesi için 6 Mayıs'a ertelendi. Tuncer Ustael’in 6 aydan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor. 

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Davutoğlu partisini resmen ilan etti!

Davutoğlu partisini resmen ilan etti!