20 Ekim 2019 Pazar

KOCAELİ 16°

‘DİLOVALILAR TAŞINMAYA TEPKİLİ’

‘Dilovalılar taşınmaya tepkili’

Saadet Partisi Dilovası Belediyesi Meclis Üyesi Metin Dalgalı, “Dilovası’nın taşınması ile ilgili yapılan haber ve yorumlara baktığımızda, halkın haklı tepkisi ve sitemi görülmekte” dedi.

22 Eylül 2019 Pazar 16:44 GÜNCEL

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın Dilovası’nın başka yere taşımayacakları yönündeki açıklamasının yankıları devam ediyor. Konuyla ilgili olarak Saadet Partisi Dilovası Belediyesi Meclis Üyesi Metin Dalgalı sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Metin Dalgalı yaptığı açıklamada, “Malum bugün yaşadığımız yer olan Dilovası’nın taşınması ile ilgili yapılan haber ve yorumlara baktığımızda, halkın haklı tepkisi ve sitemi görülmekte. Her seçim sürecinde Dilovası’nda hava kirliliği, eğitim, sağlık, rant ve çarpık kentleşme, siyasetçilerin seçim propagandasından başka bir şey değildir. Bugüne kadar, seçim sadece kazanmak için her türlü yol mubah gördükleri için, Dilovası’nın geldiği durum maalesef bu.

BİR KOMİSYON KURULACAK

Bir muhalefet meclis üyesi ve Dilovası’nda yaşayan bir birey olarak önerim, Dilovası’nın taşınması değil, yerinden dönüştürerek çözüm üretebiliriz. Bir mahalleyi pilot bölge belirleyip, yerinden dönüştürerek, planlı imarlı bir mahalle ve güzel bir Dilovası inşa ederiz. Yoksa mağdurluk oluşturup, rant ve peşkeş siyasetiyle, göç ve enkaz bırakılır. Geçen meclis toplantısın da muhalefet (Saadet Partisi) meclis üyeleri olarak, belediye bünyesin de bir Eğitim Sağlık Ve Çevre Komisyonu kurulması için önerge verdik.

KOMİSYON RAPOR HAZIRLAYACAK

Bu komisyon inşallah önümüzdeki meclis toplantısın da gündeme gelecektir. Kurulacak komisyonun içeriğini ve sorumlulukları noktasın da rapor hazırlayıp meclise sunacağız. Hazırlayacağımız rapor ve içeriğini halkımızla ileriki süreçte paylaşacağız. Kısaca söz edersek bu komisyondan, eğitim sağlık ve çevre bileşenleri dahil olacak, AR-GE konumunda görev yapacaktır. Kurulacak komisyonla birlikte, yapılmasını arzu ettiğimiz, yerinden dönüşümle inşa edilecek bir Dilovası, hava kirliliği, kömürcülerin kaldırılması, sahillerin düzenlenmesi vb sorunlar daha da çözülecek konumuna gelir.” dedi.


DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Şentürk’ten Büyükşehir’e tehdit

Şentürk’ten Büyükşehir’e tehdit