15 Eylül 2019 Pazar

KOCAELİ 16°

‘SURİYELİLERE AÇILAN HER KAPI BİZE KAPALI’

‘Suriyelilere açılan her kapı bize kapalı’

Çayırova’da yaşayan Akın İpek isimli bir vatandaş yanan evinin ardından yardım için çaldığı tüm kapıların yüzüne kapandığını ifade etti.

12 Haziran 2019 Çarşamba 16:46 GÜNCEL

Çayırova’da bulunan Çayırova Mahallesi’nde 5212 Sokak No: 99 adresinde kirada oturan İpek çiftinin başına gelenler kimsenin başına gelmemiştir.

İpek çifti evde olmadıkları bir günde evlerinde çıkan yangından dolayı oturdukları ev tamamen kullanılamaz hele geldi. Yaşadıkları olayla ilgili olarak bilgi veren Akın İpek, “Eşim ve ben işte olduğumuz 16 Mayıs günü evimizde bir yangın çıkıyor.

Çıkan yangından dolayı evimizdeki tüm eşyalar yanarken ev kullanılamaz hale geldi. Yangından sonra belediye ekipleri gelip yanan ve kullanılamaz hale gelen eşyaları çöpe attılar. Yaşanan olayın ardından başta Çayırova Belediyesi, kaymakamlık ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne yardım talebinde başvurduk.

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’ye yardım talebimizi ilettik. Bize dediği binayı temizleyin kendilerinin de yardım edemeyeceklerini söyledi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne başvurduk. Ancak onlarda bize 2 bin TL gibi bir yardımda bulundular. Bize yapılan açıklamalarda 2 kişi çalıştığınız için yardım yapılamayacağı. Benim bir çocuğum var. Oda üniversite okuyor.

Ben böyle bir şey başıma gelmeyene kadar hiçbir yerden veya kurumda yardım istemedim. Ev yandığı için başkalarının yanında kalıyoruz.

2 kişi çalışıyoruz diye yardım edilmiyor. Kimse arayıp sormuyor. Suriyelilere her kapı açılırken bize gelince ise tüm kapılar kapalı.” dedi.

 

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Tarhan: FETÖ’cüleri açıkla!

Tarhan: FETÖ’cüleri açıkla!