16 Ekim 2019 Çarşamba

KOCAELİ 16°

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALACAK

Adalet Bakanlığı personel alacak

Adalet Bakanlığı çeşitli alanlarda görevlendirilmek üzere 5 bin 970 sözleşmeli personel alımında bulunacak.

28 Haziran 2019 Cuma 10:05 GÜNCEL

Resmi Gazete'de yayımlanan ilama göre, Adalet Bakanlığı çeşitli alanlardagörevlendirilmek üzere 5 bin 970 sözleşmeli personel alacak. 

Adalet Bakanlığının Resmi Gazete'de yayımlanan ilamına göre, Bakanlık bünyesinde 276,Personel Genel Müdürlüğünde 4 bin 424, İcra İşleri Dairesi Başkanlığı için bin 99, Ceza veTevfikevleri Genel Müdürlüğünde 171 personel çeşitli alanlarda görevlendirilmek üzereistihdam edilecek. 

İlama göre, bakanlık bünyesinde merkezde çalıştırılmak üzere sözlü sınavla 8 avukat, 37destek personeli, taşrada da 3 diğer teknik hizmet personeli (istatistikçi), 45 destekhizmet personeli (hizmetli), 98 psikolog ve 85 sosyal çalışmacı sözleşmeli personelalımı yapılacak. 

Adaylar, 5 - 19 Temmuz tarihleri arasında Personel Genel Müdürlüğü Personel TeşkilatıŞube Müdürlüğüne şahsen yada posta ile başvurabilecek. Başvuruda bulunacakadayların ilgili KPSS puan türlerinden 70 puan almış olmaları gerekiyor.

Postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten sonra başvuranlar ile eksik belgeibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecek. 

Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ile sözlü sınav yeri ve tarihi Adalet Bakanlığınıninternet sitesinden ilan edilecek. 

4 BİN 424 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI 

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, adalet komisyonlarınca yapılacakuygulamalı ve sözlü sınavı sonucuna göre, 3 bin 71 zabıt katibi, bin 169 mübaşir, 96şoför, 58 teknisyen ve 30 aşçı olmak üzere toplamda 4 bin 424 adli ve idari yargıda görevyapmak üzere sözleşmeli personel alımında bulunacak.Ayrıca adaylar, 1-16 Temmuz tarihleri arasında mesai bitimine kadar sadece bir ünvaniçin ilgili adalet komisyonu başkanlıklarına yapabilecek. Adaylardan KPSS puantürlerinden 70 ve daha yukarısı puan almış olma şartı aranacak.SÖZLEŞMELİ BİN 99 İCRA KATİBİ ALIMI 

Adalet Bakanlığı İcra Dairesi Başkanlığı, adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı vesözlü sınavı sonucuna göre, bin 99 sözleşmeli icra katibi alımı gerçekleştirecek.Başvuruda bulunmak isteyen adayların, ilgili KPSS puan türlerinden 70 ve daha yukarısıpuan almaları gerekiyor. Adaylar başvurularını 1-16 Temmuz tarihleri arasında ilgiliadalet komisyonu başkanlıklarına gerçekleştirebilecek. 

SÖZLÜ SINAVLA 171 PERSONEL ALINACAK 

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevfikevleri Genel Müdürlüğü, sözlü sınavla 108 psikolog, 24sosyal çalışmacı, 36 öğretmen ve 3 veteriner hekim olmak üzere erkek adaylar arasındatoplam 171 sözleşmeli personel alımında bulunacak.İlama göre, adayların başvurularını şahsen 22 Temmuz ile 7 Ağustos tarihleri arasındamesai bitimine kadar herhangi bir Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı bilgi işlemşube müdürlükleri, şeikleri ve bürolarına yapabilecek. Posta yoluyla yapılacakbaşvurular geçersiz sayılacak.Sözlü sınava KPSS'nin ilgili puan türlerinden en yüksek puandan başlanmak üzere,belirlenen kadrosuna sayısının 5 katı kadar aday çağırılacak. Sınava girmeye hakkazanan adayların isimleri 2 Eylül'de "cte.adalet.gov.tr" adresinden yayımlanacak

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Dikkat! Yağmur geliyor

Dikkat! Yağmur geliyor