25 Haziran 2019 Salı

KOCAELİ 16°

AK PARTİ’DE KAMP SONRASI OPERASYON

AK Parti’de kamp sonrası operasyon

AK Parti’de 31 Mart seçiminin faturası kesilecek. Operasyonun 26-27-28 Nisan tarihlerinde Kızılcahamam’da yapılacak kamptan sonra gerçekleştirileceği öğrenildi

15 Nisan 2019 Pazartesi 09:57 GÜNCEL

AK Parti’de31 Mart seçimleriyle ilgili tartışma sürüyor. Özellikle İstanbul, Ankara,Antalya gibi büyükşehirlerin kaybedilmesi, üretim ve sanayi bölgelerindeoyların düşmesi, Ak Parti’nin güçlü olduğu bölgelerde gerilemesi, partiörgütlerinde yaşanan durgunluk gündemde. Bütün illerde seçim sonuçları ileilgili raporlar hazırlanırken, Erdoğan da profesyonel ekiplere çalışmayaptırıyor. Ak Parti’nin şu andaki ana gündemi İstanbul seçimleri. Seçimleriniptali için YSK’ya baskısını sürdürüyor. YSK’nın bugün kararını netleştirmesibekleniyor. İstanbul kararının netleşmesinden sonra yeni yol haritası içindüğmeye basılacak. 26- 27-28 Nisan tarihlerinde Kızılcahamam’da düzenlenecekkampa MYK, MKYK üyeleri, il başkanları, milletvekilleri ve belediye başkanlarıtam kadro katılacak. Kampta Erdoğan’ın talimatıyla profesyonel kurumlarahazırlatılmış seçim sonuçları hakkında bilgi verilecek. Kamuoyu araştırmakuruluşları da katılımcılara seçim sonuçlarıyla ilgili sunum yapacaklar.Erdoğan’a yakın Ak Parti yöneticileri, Erdoğan’ın Kızılcahamam kampı sonrasındavakit geçirmeden harekete geçeceğini ifade ediyorlar.

Erdoğan’ınAk Parti MYK’sında yaptığı konuşmalara dikkat çeken parti yetkilileri, Erdoğan’ın“Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağım, tepeden tırnağa değişim olacak”sözlerine vurgu yaparak operasyonun kaçınılmaz olduğunu, bakanlar kurulunda,parti yönetiminde, il örgütlerinde ve bürokraside ciddi değişiklikleryaşanacağını ifade ettiler. Partide olağan kongre beklenmeden, olağanüstü birkongrenin de toplanabileceğini söylediler. Ak Partililere göre partideoperasyonu geciktirecek tek etmen İstanbul seçimleri.

Bir Ak PartiMKYK üyesi, “YSK İstanbul seçimlerinin yenilenmesine karar verirse partidekideğişiklik seçim sonrasına bırakılabilir. Seçim öncesinde iç tartışma yaşanmasıiyi olmayacağı için böyle bir yola girilebilir. Ama buna Cumhurbaşkanımızkarara verecek” dedi. MKYK üyesi partiye sızmış FETÖ’cülerin tasfiyesi ileilgili bir soruya da, “FETÖ’nün siyasi ayağının üzerine gidilmemesi yanlışoldu. Bunlar zaman kazandılar. Son günlerde de bazıları burunlarını çıkarmayabaşladı. Farklı görüntüler adı altında kendilerini gösteriyorlar. Sanırım bukonu da gündeme gelecek” yanıtını verdi. Partide tartışılan konulardan biri deMHP ile ittifak. Bazı partililer bu ittifaktan MHP’nin kârlı çıktığını, AkParti’den rahatsız olsalar bile muhalefete gitmeyecek oyların seçmenin kolaycaMHP’ye geçebildiğini vurguluyor. MHP ile ittifakın sorgulanmasını ve bazı kurallarabağlanmasını isteyen partililer, sürprizlerle karşılaşabileceklerini iddiaediyor.

 


DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

O sürücülere milyonlarca lira ceza

O sürücülere milyonlarca lira ceza