20 Ekim 2019 Pazar

KOCAELİ 16°

ALO 188 İLE ÜCRETSİZ CENAZE HİZMETİ

Alo 188 ile ücretsiz cenaze hizmeti

Alo 188 Cenaze Hizmetleri Hattı ile 7 gün 24 saat ücretsiz cenaze hizmetleri sunuluyor.

04 Ekim 2019 Cuma 14:44 GÜNCEL

KocaeliBüyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi BaşkanlığıMezarlıklar Şube Müdürlüğü, verdiği ücretsiz hizmetlerle acılı ailelerinyanında oluyor. Alo 188 Cenaze Hizmetleri hattını arayarak cenaze hizmeti talepeden vatandaşlara cenazenin yıkanması, kefenlenmesi, mezarlarının kazılması,defnedilmesi gibi birçok konuda ücretsiz hizmet veriliyor. İl içindeki cenazenakillerini titizlikle gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, il dışındadefnedilecek olan cenazeleri de karayolu ve havayolu ile ücretsiz bir şekildegötürüyor.

ALO 188 İLE ÜCRETSİZ CENAZEHİZMETLERİ

MezarlıklarŞube Müdürlüğünün Alo 188 Cenaze Hizmetleri Hattı, cenazesi olan acılı aileleriçin 7 gün 24 saat hizmet veriyor. Cenazesi olan ailelerin Alo 188’in aramasıile ücretsiz cenaze hizmetleri başlıyor. Büyükşehir Belediyesi cenaze araçlarıile cenazeyi hastane veya evden alıp gasilhaneye götürüyor. Yıkanan vekefenlenen cenaze defnedileceği mezarlığa getiriliyor. Tüm hizmetleri ücretsizbir şekilde sunan Büyükşehir Belediyesi, cenazenin eş dost ve akrabalarını daotobüs hizmet araçları ile mezarlıklara ücretsiz ulaştırıyor.

HAVA YOLU İLE CENAZE NAKLİNİ İLK KEZKOCAELİ BÜYÜKŞEHİR YAPTI

İliçerisindeki cenaze hizmetlerini düzenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirenKocaeli Büyükşehir Belediyesi, memleketlerine defnedilecek olan cenazelerin denakil işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştiriyor. 2019 yılı Ekim ayına kadaril içerisinde 5 bin 248 cenaze hizmeti verildi. Cenaze hizmetleri ilevatandaşların memnuniyetini kazanan Büyükşehir, yıl içerisinde şuana kadar bin236 cenazenin karayolu, 480 cenazenin ise havayolu ile il dışındaki yerlerenakillerini gerçekleştirdi. Türkiye’de ilk kez cenazelerin hava yolu ilenaklini gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 2016 yılından bugünekadar bin 728 cenazeyi hava yolu ile gideceği yere ulaştırdı.

 


DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

MOBESKO KAZANDIRIYOR! İşte arabayı kazanan talihli

MOBESKO KAZANDIRIYOR! İşte arabayı kazanan talihli