25 Şubat 2020 Salı

KOCAELİ 16°

BELEDİYEDEN 30 BİN TL'LİK ÖDÜLLÜ YARIŞMA

Belediyeden 30 bin TL'lik ödüllü yarışma

İzmit Belediyesi tarafından Resmi Gazete'de Fethiye Caddesi Yeniden Düzenleme Yarışması yapılacağı duyuruldu. Yarışmaya katılacaklarla ilgili yapılan açıklamada, "4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 23. maddesi ile Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışmaları Yönetmeliği doğrultusunda açılan yarışma; serbest ulusal, ortakçıl yarışmadır." denildi.

27 Ocak 2020 Pazartesi 14:14 GÜNCEL

Yarışmanın yeri ile ilgili olarak ise yarışma alanının İzmit, Ömerağa Mahallesi sınırları içerisindeki Fethiye Caddesi ve İstiklal Caddesi’nin Fethiye Caddesi ile ilişkili kısmı olduğu ve  yarışma sınırlarının halihazır planda verilmiş olduğu aktarıldı. Yarışmanın konusu ise, yarışma alanı olarak belirlenen yayalaştırılmış Fethiye Caddesi ve bağlantı noktalarının, çağdaş kentsel yaşam buluşmasına, mekânsal kalitesi yüksek kentsel kamusal açık mekan üretilmesine imkan verecek şekilde yeniden düzenlenmesidir. 

YARIŞMAYA BAŞVURU ŞARTLARI

• TMMOB Mimarlar Odası’nın mimar veya TMMOB Peyzaj Mimarları Odası’nın peyzaj mimarı veya TMMOB Şehir Plancıları Odası’nın şehir plancısı üyelerinden, meslekten men cezalısı durumunda olmayan üyesini ekipte bulundurmak. Ekip temsilcisi bu üç disiplinden herhangi birisinden olabilir. (Yarışmaya tek kişi olarak katılmak veya tek meslek grubuna bağlı ekip üyelerinden oluşan ekip şeklinde katılmak mümkündür.)

• Jüri üyelerini ve raportörleri belirleyenler ve atayanlar arasında olmamak.

• Jüri üyeleri (danışman, asli, yedek) ve raportörlerle bunların 1. dereceden akrabaları, ortakları, yardımcıları ve çalışanları arasında olmamak.

 • Jüri çalışmalarının herhangi bir bölümüne katılmamak.

 • Şartname alıp isim ve adreslerini yarışma raportörlüğüne kaydettirmek (Ekip olarak katılanlardan bir kişinin bu şartı yerine getirmesi yeterlidir).

• Yarışmayı açan idarede, yarışma ile ilgili her türlü işlemleri hazırlamak, yürütmek, sonuçlandırmak ve onaylamakla görevli olmamak.

 • Yarışmayı açan idare adına hareket eden danışmanlar ile bunların çalışanları arasında olmamak. yönetmelikler gereğince geçici ve sürekli olarak kamu ihalelerine katılmaktan yasaklanmış olmamak.

YARIŞMA BİRİNCİSİ 30 BİN LİRA KAZANACAK

Yarışmaya başvuru yapacaklar arasından kazananlara verilecek ödüller şöyle: 

Eşdeğer ödül: 30.000 (3 adet)

1. Mansiyon: 15.000

2. Mansiyon: 15.000

3. Mansiyon: 15.000

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Depremzedelere yapılacak yardım miktarı açıklandı!

Depremzedelere yapılacak yardım miktarı açıklandı!