17 Eylül 2019 Salı

KOCAELİ 16°

BİNLERCE MEMURA MÜJDE!

Binlerce memura müjde!

Binlerce memuru ilgilendiren düzenleme Meclis’e sunuldu

21 Mayıs 2019 Salı 09:31 GÜNCEL

AK Parti binlerce memuru ilgilendiren düzenlemeyi Meclis'e sundu.Teklie, kariyer uzmanı, denetmen, müfettişlerin kurumlar arasında naklen atanmasınaimkân getiriliyor. Adaylara liyakate göre yükselme, iyi bir kariyer imkânı sunuluyor. Yenisistemle öğretmenlerin kariyer mesleklere atanmasına imkân sağlanırken, mühendisler,sosyoloji, psikoloji mezunları da artık kaymakam olabilecek.Teklie AB İşleri uzmanlarına Dışişleri Bakanlığı için geçiş hakkı veriliyor. Avrupa Birliğiİşleri uzman ve uzman yardımcısı olarak görev yapan nitelikli ve yetişmiş personele birkereye mahsus olmak üzere sınavla Dışişleri Bakanlığı meslek memurluğu veyakonsolosluk ve ihtisas memurluğuna geçiş hakkı tanınıyor. Geçiş yapmak isteyenler tekbir sınav için yazılı olarak talepte bulunabilecek. 9 yıl ve daha fazla kıdemi bulunanlarmeslek memurları ya da konsolosluk ve ihtisas memurları için düzenlenecek ilkbaşkatiplik sınavına girecek.

KARARNAME ÇIKACAK 

Türkiye'nin inşasını yetenekli, donanımlı kadroların omuzlamasıiçin Cumhurbaşkanlığı çatısı altındaki başkanlıklarda da uzman yardımcıları, denetçi,kontrolörler görev alabiliyor. Atanacak personelin seçileceği kadro ve pozisyonlar hizmetsüresi, sınav, yabancı dil gibi ilave şartlar da Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ilebelirlenecek. Kariyer personelinin naklen atanması bir yıl içinde sonuçlandırılacak. 

YENİ SİSTEME GÜÇLÜ KADRO

 Yeni personel sistemiyle ekonomiden savunmaya, eğitimden diplomasiye kadar birçokalanda hem yeni iş hem de yükselme imkânı getirildi. Cumhurbaşkanlığı'na bağlı 8başkanlıkta uzman kadrolara atanma hakkı verilen kariyer meslek mensuplarıatanabiliyor. Sosyoloji, psikoloji, mühendislikte lisansüstü eğitim yapanlar kaymakamolabiliyor. 

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erbakan, Kocaeli'ye gelecek

Erbakan, Kocaeli'ye gelecek