22 Mayıs 2019 Çarşamba

KOCAELİ 16°

“ÇAYIROVA’YA DENİZİ GETİRECEĞİZ”

“Çayırova’ya denizi getireceğiz”

Saadet Partisi Çayırova Belediye Başkan adayı Yusuf Aksu, Kocaeli’nin denize sınırı olmayan tek ilçesi Çayırova’da, mevcut kavşaktaki çalışma ile Yenimahalle’den ilçeye girişi kolaylaştırıp hem yeşil alana hem denize girişi kolaylaştıracaklarını söyledi

14 Mart 2019 Perşembe 11:55 GÜNCEL

Çayırova’nınsınır meselesi, yerel seçimlerde bu dönem de özellikle muhalefetin ilgi konusu.Çayırova İlçesi kurulmadan önce, Gebze’nin beldesi olduğu dönemde dönemin İbrahim Pehlivan başkanlığındaki GebzeBelediye Meclisi aldığı bir kararla Hünkar Çayırı, Gebze TeknikÜniversitesi, TSE’nin de yer aldığı uçsuz bucaksız araziyi Gebze’nin CumhuriyetMahallesi sınırlarına dahil etmiş; mahalleninharitası İtalya haritası gibi çizme şekline bürünmüştü. Çayırova ilçeolduğunda Gebze’nin batısındaki Cumhuriyet Mahallesi ile birlikte ilgiliaraziler de Gebze ilçe sınırları içinde yer aldı.

ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NDE MOLA VERİLMEYENTEK İLÇE OLDU…

Çayırova’nınE5’e cepheli sınırı metrelerle ölçülür hale gelmiş öyle ki Ankara’dan İstanbul’unMaltepe İlçesi’ne gerçekleşen AdaletYürüyüşü’nde 10 binler, Çayırova İlçesi’ni mola vermeye dahi görmeden yayaolarak kat ederek birkaç dakikada geride bırakmış, Gebze’nin ardındanmolayı İstanbul’un Tuzla İlçesi’nde vermişti.

MUHTAR ADAYLARIYLA BULUŞTULAR

Konu SaadetPartisi KBB Başkan adayı ve Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın için düzenlenen, SP Çayırova Belediye Başkan adayıYusuf Aksu’nun da yer aldığı, muhtar adayları için düzenlenen toplantıda dagündeme geldi.

KOCAELİ GEBZE’Yİ, GEBZE ÇAYIROVA’YIÇEKEMİYOR!

Yenimahallemuhtar adaylarından Halil Keskinoğlu konuyu, “Gebze ile Kocaeli arasında ötekileştirme, çekememezlik var. Aynı şeyGebze ile Çayırova arasında da var. Bu ilçenin bölünmesinin ardından,sınırların belirlenmesinde dahi haksızlık yapıldı. Sınır konusunu ve Gebze ileKocaeli arasındaki çekememezliği giderecek misiniz? Yenimahalle ile Mc Donalds arası sıkışmış bir ilçe girişi var”dedi. Keskinoğlu muhtarlığa seçilse de seçilmese de, seçilecek belediyebaşkanının gözü kulağı olmaya hazır olduklarını kaydetti.

HEM YEŞİLLE HEM DENİZLE BULUŞTURACAĞIZ

Yusuf Aksu,gündüz nüfusu 250 bini bulan Çayırova’ya yeni kavşaklar yapıldığını ama enönemli giriş noktalarından Yenimahalle’nin unutulduğunu öne sürüp, “Buradasınırları da bağlayan projeden söz edeceğim. Darıca da sınır komşumuz ve Darıca’ya gitmek için vize istenmiyor. Amadenize sınırı olmayan tek ilçe olarak, denizle bağlantımız da kesildi. BizÇayırova’ya denizi getireceğiz. Mevcut kavşaktaki çalışma ile hemYenimahalle’ye girişi hem de yeşil alana ve denize gidişi kolaylaştıracağız”dedi.

ÖZAL: ÇOCUK DÜŞSE BAŞSAĞLIĞINAGELİRLER

ToplantıdaÖzgürlük Mahallesi Muhtar adaylarından Yusuf Özal mahalledeki 100’lerce rögarkapağının açık olduğunu, belediyeye defalarca bildirilmesine rağmen dikkatealınmadığını belirtip, “Ancak Allahmuhafaza bir çocuğumuzu kaybedersek başsağlığına gelirler. Ne yapılacakbunlara?” diye sordu.

KILIÇ: KENT KONSEYİ NE İŞE YARAR

EmekMahallesi muhtar adaylarından Doğan Kılıç ise terk edilmiş bir mahallekonumunda olduklarını belirtip, “Siz gelirseniz hizmetlere başlayabilirmisiniz?” dedi. Kılıç, kent konseyine de atıfta bulunup, “Ne işe yarar, niye kuruldu, unuttuk. Sadece seçimine, ismine şahitolduk” dedi.

8 GÜN ARAŞTIRMA YAPTIK

SaadetPartisi Çayırova Belediye Başkan adayı Yusuf Aksu ilçenin sorunlarına dair 8gün süren araştırmada her kesimden insanlarla görüştüklerini, eksikleri tespitettiklerini belirtip rögar sorununa dair, “Projediye söz edilmeden dahi, gereği yapılacak” diye konuştu.

RANTSAL DÖNÜŞÜMDEN ÖTÜRÜ

Emek veİnönü’de 8 yılı aşkın süren kentsel dönüşüm problemi yaşandığını hatırlatanAksu, “Şu anki duruma gelmesi, imaraaçılmasında en büyük adımlardan birini Saadet Partili meclis üyeleri atarakkatkıda bulundu” dedi. Anılan mahallelere hizmet gelmemesinde ana etkeninrantsal dönüşüme dönüşen kentsel dönüşüm hamlesi olduğunu kaydeden Aksu şunlarıkaydetti:

HİZMET ÖNCELİĞİMİZ EMEK  VE İNÖNÜ OLACAK

“8-9 yıldır800 civarı binada yaşayanların alt üst yapı hizmetlerinden mahrum. Fatih Caddesidört beş kez üstyapı yatırımı gördü ama Emek hiç görmedi. Emek ve İnönü Mahalleleri’ni ziyaretlerinde de temas ettim. Görevegeldiğimizde hizmet önceliğimiz, Emek ve İnönü olacak. Bunu da reklam değilgörev bilerek yapacağız.”

GENÇLER VE İSTİHDAM

Kentmeclisinin yanı sıra mahalle meclisleri, STK’lar ve kanaat önderleri ilebirlikte hareket edeceklerini belirten Aksu, “İlçenin eksiklerinden öte istihdamla ve gençlerle ilgili çalışmayapacağız. İlçemizde 7 bine yakın bağımlı var. Asıl çalışmalarımız bugençleri kazanmak için olacak. Diğer meseleler bir çırpıda yapılacak vebelediyenin görevi olacak. tüm eksikleri sizlerle istişareyle, ortak akıllagidereceğiz” dedi.

 

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Kızılay iş merkezinde gerginlik: 1 gözaltı

Kızılay iş merkezinde gerginlik: 1 gözaltı