26 Mayıs 2019 Pazar

KOCAELİ 16°

CİNAYET DAVASINDA KAN DONDURAN İFADELER

Cinayet davasında kan donduran ifadeler

Kocaeli’de öldürülerek ormanlık alana gömüldükten 3 yıl sonra Kocaeli Emniyetinin kurduğu özel cinayet ekibince cesedi bulunan iş adamının katil zanlısı ve arkadaşları, yargıladıkları mahkemede cinayeti adım adım anlattı. Cinayet olayına karışan sanıklardan biri, kendisine mangal yapma teklif eden arkadaşlarının cesedi bahçesine gömmeyi teklif ettiklerini iddia etti.

14 Mart 2019 Perşembe 15:42 GÜNCEL

Kocaeli’nin İzmitilçesinde 19 Mayıs 2015 tarihinde meydana gelen olayda, ortadan kaybolduktan 3yıl sonra cesedine ulaşılan iş adamı Erman Kızıltan’ın öldürülmesi ile ilgilibaşlayan davada katil zanlısı ve arkadaşları cinayeti adım adım anlattı.Edinilen bilgilere göre elektrikçilik işiyle uğraşan Kızıltan’ın kaybolması ileilgili gelen ihbar üzerine polis ekipleri harekete geçti. Ekipler tarafındanbaşlatılan incelemelerde Kızıltan'la son olarak görüşen A.G., T.A., C.Ö. ve H.Sisimli şahıslar gözaltına alındı. Şahıslar delil yetersizliği sebebiyle kısasüre sonra serbest bırakıldı. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, geçtiğimiz yıl olayınaraştırılması için 12 kişilik özel ekip kurarak dosyayı tekrar açtı. Bir andaortadan kaybolan Kızıltan ile en son görüşen ve gözaltına alındıktan sonraserbest kalan 4 kişi ile ilgili yapılan teknik incelemelerde şahıslarınKızıltan’ın aracını takip ettikleri belirlendi. Tespit üzerine ekiplertarafında A.G., T.A., C.Ö. ve H.S. gözaltına alınarak Kocaeli İl EmniyetMüdürlüğüne getirildi. Şahısların emniyetteki itirafı üzerine yola çıkanekipler, kartepe ilçesi Suadiye'de ormanlık alan içerisinde gömülü olanKızıltan'ın cesedine ulaştı. Kızıltan ile arasında müşteri çalma sebebiylehusumet olduğu iddia edilen A.G. ile T.A., C.Ö. ve H.S. isimli şahısların sevkedildiği adliyede tutuklanmalarına karar verildi.

Mangala çağırdılarcesedi bahçesine gömmeyi teklif ettiler

Cinayet sonrasındaKocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesinde açılan davanın görülmesine devam edildi.Sabah saatlerinde başlayan duruşmada Erman Kazıltan’ın annesi Aynur Sipahi,babası Recep Kızıltan, eşi Nursevil Kızıltan ve yakınları katıldı. Duruşma, ilkduruşmada savunma yapmak istemeyen C.Ö.’nün savunmasının dinlenilmesi ilebaşladı. Savunmasında Kızıltan’ın öldürülmesi olayıyla ilgilisinin olmadığınıiddia eden C.Ö., “Olay günü H.S. beni arayarak, ‘Senin bahçende mangal yapalımmı’ diye sordu. Ben de kabul ettim. Bunun üzerine akşam saat 20.00 gibi olayyerine gittim. H.S. araca yanıma geldi. Arkadaşımız T.A.’nın işinin bitmesinibekliyorduk. Bir süre sonra sesler duyduk. H.S. bakmak için gitti. Bir süresonra ben de iş yerine doğru ilerledim. İş yerine girdiğimde maktulü yerdegördüm. Kimin vurduğunu görmedim. İş yerinden çıkıp hemen aracıma bindim. BenKaratepe’de bulunan evime giderken A.G.’nin arkamdan geldiğini gördüm. Benevime gelince A.G. de geldi. Daha sonra T.A. ve H.S. de bizim yanımıza geldi.H.S. benden aracımı istedi, özel bir işi olduğunu söyleyerek yanımdan ayrıldı.A.G. ve T.A. da yanımdan kendi araçları ile ayrıldı. Birkaç saat sonra A.G. veT.A. cesedi aracın arkasına koyup benim bahçeme getirmişler. Benim bahçemecesedi gömmek istediler. Ben kabul etmedim. Kartepe’de ormanlık alanagömebileceklerini söyledim. Ben de buna eşlik ettim. 4’ümüz cesedi alıpKaratepe’ye gittik. Ormanlık alana girdik. Ben araçta kaldım, onlar da cesedialarak yol kenarına gömdüler” diyerek suçsuz olduğunu söyledi.

 

  “T.A. ve H.S. banaKızıltan’ı A.G.’nin vurduğunu söylediler”


  Mahkeme heyetininKızıltan’ı kimin vurduğunu sorması üzerine tekrar konuşan C.Ö., “Ben iş yerinegirdiğimde maktulün cesedini görünce orada bulunan sanıklara ‘Ne yaptınız’ diyesordum. Bunun üzerine kimin vurduğunu sormadım. Ancak benim bahçe evimde cesedigömmeyi kararlaştırdığımızda ‘Nasıl oldu, nasıl vurdunuz’ diye sorduğumuzdaT.A. ve H.S. bana Kızıltan’ı A.G.’nin vurduğunu söylediler. Olay sonrasındacinayeti itiraf etmek için para istemedim. Cinayetin işlendiğini söyleyemezdim.Neyle karşılaşacağımı bilmiyordum” diye konuştu.

 

  “A.G. ile Arkadaşlıkilişkimizden başka hiçbir ilişkimiz yoktur”


  C.Ö.’nünsavunmasının ardından A.G.’nin kız arkadaşı olduğu iddia edilen Z.Ç. de tanıkolarak dinlendi. Olayla ilgili bir ilgisinin olmadığını iddia eden Z.Ç., A.G.’nin memur olduğu için iş yerini resmi olarak kendisi üzerine açtığınıbelirterek, “Bu olayla ilişkim yok. İş yeri benim üzerime kayıtlı. Nacakresmiyette benim üzerime. Sanık A.G. memur olduğu için kendi üzerine iş yeriaçamayacağından dolayı, biz de uzun zamandır birbirimizi tanıdığımız vegüvendiğimizden dolayı benim adıma açtı. Ben maktulü de tanırdım. Ben bu işyerin sadece resmi işleriyle ilgilenirdim. Sık sık gidip gelmezdim.Müşterilerini de bilmezdim. Maktulle A.G. arasında bir husumet olup olmadığınıbilmiyordum. A.G. ile ben uzun zamandan beridir arkadaşızdır. A.G. ileArkadaşlık ilişkimizden başka hiçbir ilişkimiz yoktur” şeklinde konuştu.

 

Duruşma ertelendi

  Z.Ç.’nindinlenmesinin ardından sanıkların ardından sanık avukatları savunma yaptı.Yapılan savunmaların ardından mahkeme heyeti A.G., T.A., C.Ö. ve H.S.’nintutukluk hallerinin devamına ve duruşmanın ileri bir tarihe ertelenmesine kararverildi.

                                        


DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

“Vatandaşlarımızın talepleri önceliğimiz olacak”

“Vatandaşlarımızın talepleri önceliğimiz olacak”