17 Eylül 2019 Salı

KOCAELİ 16°

DOLAR SERT DÜŞÜYOR!

Dolar sert düşüyor!

Dolar son bir ayın en düşük seviyesini gördü! İşte son durum...

30 Mayıs 2019 Perşembe 13:01 GÜNCEL

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) pazartesi günü açıkladığı zorunlu karşılık oranlarına ilişkin artış kararı ve TL varlıklarını destekleyici kararların etkisiyle dolar/TL'deki düşüş devam ediyor.

Dün 5,99 seviyesine kadar gerileyen dolar/TL, günü yüzde 0,34 değer kaybıyla 6,01'den tamamladı. Dolar/TL, bugünkü değer kaybıyla düşüşünü 5'inci güne taşıdı. Dolar 5,92 seviyesine gerileyerek son bir ayın en düşük seviyesini gördü. Dolar kuru şu sıralar 5,93'ten işlem görürken, euro ise 6,61 seviyesinden alıcı buluyor.

ABD'NİN 10 YILLIK TAHVİL FAİZİ 20 AYIN EN DÜŞÜĞÜNÜ GÖRDÜ

Analistler, jeopolitik riskler ve ticaret savaşına bağlı ekonomik aktiviteye ilişkin endişelerle küresel piyasalarda negatif bir seyrin hakim olduğunu, ABD'nin 10 yıllık tahvil faizinin, dün 2,21 ile yaklaşık 20 ayın en düşük seviyesini gördüğünü belirtti.

'DOLARDA DÜŞÜŞ DEVAM EDEBİLİR'

Bugün yurt içinde haftalık para ve banka istatistikleri, yurt dışında ise ABD'de ilk çeyrek büyüme başta olmak üzere yoğun veri gündeminin takip edileceğini bildiren analistler, teknik açıdan dolar/TL'de 5,9550 desteğinin kırılması durumunda düşüşün ivme kazanabileceğini ve 5,85 seviyesinin gündeme gelebileceğini kaydetti.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

GÜNGÖR ARSLAN YAZDI;

GÜNGÖR ARSLAN YAZDI;"HANGİ İŞÇİLER BAŞKAN..!"