17 Eylül 2019 Salı

KOCAELİ 16°

ELLİBEŞ: 'GEMİYİ KARAYA OTURTMADAN SEÇİM GÜNÜNE GÖTÜRECEĞİZ'

Ellibeş: 'Gemiyi karaya oturtmadan seçim gününe götüreceğiz'

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş: “Cumhurbaşkanımız bizi Kocaeli teşkilatının başkanı olarak görevlendirdi”

25 Mayıs 2019 Cumartesi 13:33 GÜNCEL
AK Parti İl Başkanlığı'na atanan Mehmet Ellibeş ilk basın toplantısını yaptı. Ellibeş’inbasın toplantısına MKYK üyesi ve Milletvekili Emine Zeybek, Milletvekilleri Radiye SezerKatırcıoğlu, Cemil Yaman, Sami Çakır, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın,Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe belediye başkanları ileilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları ve yöneticileri katıldı.Yoğun katılım nedeniyle basın açıklaması 15 dakika geç başladı. Toplantıda konuşan İlBaşkanı Mehmet Ellibeş, Erdoğan’ın teşkilatlara selamlarını iletti. AK Parti’nin yıllardırkimsenin hayal etmediği projelere imza attığını ifade eden Ellibeş, “Cumhurbaşkanımızve partimizin liderliğinde yapılan bu başarılı çalışmaların arkasında milletimizin desteğiasla yok sayılamaz. Her türlü sıkıntıya karşı vatandaşımız hükümetin arkasında durdu.

Kocaeli teşkilatı kurulduğu ilk günden bu yana her zaman Türkiye’ye örnek oldu. Butakdire şayan bir şeydir. Bunu görmemek vefasızlık ve nankörlüktür. Partininkuruluşundan bu yana hizmet eden tüm kademedeki arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.İl Başkanımız Abdullah Eryarsoy’un görevini bırakmasının ardından genel merkezimizçalışma yaptı. Öne çıkan isimler Ankara ve İstanbul’da ağırlandı. Cumhurbaşkanımızbizlerle konuştu ve değerlendirmeler yaptı. Sonucunda Cumhurbaşkanımız beniTürkiye’ye örnek olan teşkilata il başkanı olarak görevlendirdi.En iyi yapan isim benim demek doğru olmaz. İsmi geçen her arkadaşımızın bu işi engüzel şekilde yapacağına olan inancım sonsuzdur. Ama nihayetinde Cumhurbaşkanımızbenim önderliğimde bu örgütlenmenin devam etmesini istedi. Size ve bize düşen bu bayrağı 2 yıl sonra yapılacak olan il kongresine kadar en iyi şekilde taşımaktır. 15 yılgönül belediyeciliği yaptık. Her gönüle göreceğiz, her eli sıkacağız. Bunu ben tek başınayapmayacağım. Hep beraber yapacağız.

Gün birlik ve beraberlik günüdür. Bazı değerlerimizi yitirmemek gerekiyor. Birlik,beraberlik ve kardeşliğin oluşturduğu huzuru kaybetmemeliyiz. Gönül siyaseti etrafındakilitlenip, huzur ortamını oluşturacağız ve yolumuza devam edeceğiz. Bana ve ilerdeoluşturacağımız yönetim kuruluna destek bekliyorum. Gemiyi karaya oturtmadan seçimgününe kadar götüreceğiz. Kocaeli her zamanki yerinde olacak. 2023 hedeeri için çokçalışacağız. Büyük bir fedakarlık örneği göstereceğiz” dedi.

Açıklamanın ardından Ellibeş’e çiçeğini Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ınisteği üzerine eski Başkan İbrahim Karaosmanoğlu verdi. Karaosmanoğlu, Ellibeş’in iyibir aile babası, iyi bir aile çocuğu olduğunu belirterek, “Bu işi en iyi şekilde yapacağınainanıyorum. Kavgacı değil yapıcı bir kişidir. Bu nedenle teşkilatımızı en iyi noktalaragetireceğine inanıyorum” dedi.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Evleri soyan abla-kardeş yakalandı!

Evleri soyan abla-kardeş yakalandı!