28 Ocak 2020 Salı

KOCAELİ 16°

GSM OPERATÖRLERİNE FAZLA PARA ÖDEMEYİN

GSM operatörlerine fazla para ödemeyin

GSM operatörlerinin taahhüt süresi dolduktan sonra başka bir alternatif yokmuş gibi yüksek bedellerle aboneliklerini yenileme oyunu bozuldu.

08 Eylül 2019 Pazar 12:29 GÜNCEL

Artık tüketiciler sözleşmesi bittikten sonra aynı fiyat tarifesi üzerinden paket yenileme işlemi yapacak

Konuyla ilgili açıklama yapan Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz, "Taahhütlü aboneliklerde, taahhüt süresi bitmeden bir fatura dönemi öncesi tüketicinin bilgilendirilmesi zorunludur. Bu durumu abonelerine bildirmeyen ve abonelik süresinde 29-35 liraya hizmet almış tüketiciye süre bitiminde 69 lira ve üstü gibi yüksek bedeller ödetilmeye zorlanmaktadır. Yeni abonelik sürecinde tüketicinin son derece dikkatli olması gerektiği gerekmektedir" dedi.

Aboneliği biten tüketicilerin yapması gerekenler hakkında da açıklama yapan Yılmaz, "Abonelik süresi dolan tüketicilere sanki başka bir alternatif yokmuş gibi yüksek bedellerle abonelikleri yenilenmeye çalışılmaktadır. Tüketici aynı GSM operatöründen hizmet almak zorunda değildir. Bu durumda sözleşmesini yenilemeyerek diğer operatörlerden fiyat aldıktan sonra kararını vermektedir. Tüketici kendisine önerilen yüksek bedelli abonelik sözleşmelerini imzalamadan önce, yasal haklarını bilmeli, piyasa araştırması yaptıktan sonra kararını vermelidir." diye konuştu.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Düğün salonunda çıkan yangın paniğe neden oldu

Düğün salonunda çıkan yangın paniğe neden oldu