19 Ocak 2019 Cumartesi

KOCAELİ 16°

İRAN'DA DÜŞEN JETTEKİ PİLOTUN ABLASINDAN KORKUNÇ İDDİA!

İran'da Düşen Jetteki Pilotun Ablasından Korkunç İddia!

İran'daki jet kazasında ölen kaptan pilot Melike Kuvvet'in ablası, "Bir hafta önce Konya'ya geldiğinde bana "Bu uçak daha önce 3 kez havada arıza yaptı." dediğini söyledi.

13 Mart 2018 Salı 12:39 GÜNCEL

 İran'da 11 kişinin hayatını kaybettiği jet kazası ile ilgili çarpıcı detaylar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Özel jetin kaptan pilotluğunu yapan Melike Kuvvet'in ablası İlknur Kuvvet Çelik, düşen uçakla ilgili vahim bir iddiada bulundu.

FETÖ'NÜN KUMPASINA MARUZ KALDI

Özel jetin kaptan pilotu Melike Kuvvet'in ablası İlknur Kuvvet Çelik, kardeşinin TSK'da yüzbaşı rütbesiyle helikopter pilotluğu yaparken FETÖ'nün kumpasına maruz kaldığını ancak hukuk mücadelesini kazandığını söyledi.

"ABLA BU UÇAK 3 KEZ HAVADA ARIZA YAPTI" DEMİŞ

Abla İlknur Kuvvet, düşen uçakla ilgili vahim bir iddiada bulundu:

Melike bir hafta önce Konya'ya geldiğinde bana 'Abla bu uçak daha önce 3 kez havada arıza yaptı. Birincisi Paris'e giderken, iki kez de Trabzon'a giderken' dedi. Ben bu işin peşini bırakmayacağım. Ben bu işin peşini bırakmayacağım. Yüzde yüz ihmal var. Uçakların bakımı yapılmıyordu ve hiç kimse ilgilenmiyordu. Kimse kusura bakmasın. Kendi çocukları da vefat etti. Onunla beraber 10 kişi daha vefat etti. Melike en son geldiğinde bana ne dedi biliyor musunuz, 'Abla ben bu uçakta uçmak istemiyorum'. Dedim ki 'Melike uçma, hatta sen burayı bırak' çünkü duyduğum şeyler çok hoş şeyler değildi ama ona rağmen uçma aşkıyla, görev aşkıyla devam etti."

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Düşen Uçağın Pilotu Beril Gebeş'in Son Ses Kaydı  Ortaya Çıktı!

Düşen Uçağın Pilotu Beril Gebeş'in Son Ses Kaydı Ortaya Çıktı!