26 Mayıs 2019 Pazar

KOCAELİ 16°

İZMİT’TE DOĞAN YENİ BİR LEZZET MARKASI “KÖZDEN”

İzmit’te Doğan Yeni Bir Lezzet Markası “KÖZDEN”

İzmit Yeşilova mahallesinde, NZM şirketler grubu bünyesinde yeni bir lezzet markası olan “KÖZDEN” çok yakında açılıyor.

15 Mart 2019 Cuma 14:06 GÜNCEL

İzmit Yeşilovamahallesinde, NZM şirketler grubu bünyesinde kurulan “KÖZDEN” görselliği ve lezzetleriile İzmitlilerin vazgeçilmez mekanı olacak.

Boşnakçası Pita Böreğiolan Türkçesi Közde Börek, 1800’lü yılların başlarında Bosna Hersek’te Küçükköyadı verilen bir Boşnak Köyünde Fatma Avaz isminde bir Boşnak Türk Kadınınellerinden yapılmaya başlanmış, Bosna Hersek Türklerine ait bir börektir.

Pita’yı özel kılanözelliği ise pişirilme şeklidir. Köz ateşinde sac üzerinde pişirilen közdebörek, kıyma, ıspanak, peynir ve patatesli çeşitleriyle özel hamur el yapımıile közde pişirilmesinden dolayı günün her saatinde Bosna Hersek yöresinin yöreselözel sunumlarıyla Kocaeli halkına sunulacak.

NZM Group olarak Közdenmarkası ile Közde Böreğini (Pita Böreği) Kocaeli’ne ilk getiren firma olduklarıiçin gurur duyduklarını belirten firma yetkilileri şöyle devam ettiler: ‘’KözdeBörek olarak kahvenizi közde kahve yapımı ile ağız tadınıza farklı bir lezzetsunuyoruz. Ayrıca çaylarımızı meşe odunu ateşinde demleyip çay keyfinize eşsizbir lezzet katıyoruz. Patates, kıyma, peynir, ıspanaklı olmak üzere pideçeşitlerimizle de hizmet vereceğiz. Kocaeli’nin en iyi ustalarının ellerindençıkacak yaş pasta, kuru pasta çeşitlerimizle birlikte küçük kase tatlılarımızlaağızlarınız şenlenecek. Şerbetli ve sütlü tatlı çeşitlerimizin yanı sıra kahveve çay servisimizle müşterilerimize hizmet vereceğiz. Kocaelimize nostaljik birmekanda aile ortamında hizmet vermek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çokyakında hizmetinizdeyiz.’’DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Çakır Sağlık çalışanları ile bir araya geldi

Çakır Sağlık çalışanları ile bir araya geldi