17 Eylül 2019 Salı

KOCAELİ 16°

İZMİT'TE OTOPARKLAR ÜCRETSİZ

İzmit'te otoparklar ücretsiz

İzmit’te kent merkezinde yaşanan otopark çilesi bir nebze olsun azalacak.

18 Mayıs 2019 Cumartesi 21:24 GÜNCEL

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İzmit Belediyesi’nin ortak aldığı karar doğrultusunda Eski İzmit Lisesi ve Gazi Lisesi’nin bahçeleri artık ücretsiz otopark olarak yurttaşlara hizmet verecek. Kocaeli’nin kent esnafı da uzun süredir otoparkların ücretsiz olması noktasında çaba harcıyordu.


 Hatırlanacağı üzere Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın yerel seçimler öncesinde İKM'yi ziyaret etmiş, İKM Başkanı Murat Öztürk de esnafların ücretsiz otopark talebini Büyükakın'a iletmişti. Büyükakın göreve gelir gelmez  İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik ile görüşmüş ve sorunun çözümü noktasında adım atmıştı. İKM Başkanı Murat Öztürk yayınladığı mesajda otoparkların artık ücretsiz olduğunu duyurarak"Kötü günlerde hep bize destek olan yanımızda olan başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik'e teşekkür ediyoruz. İKM yönetimi ve esnafları olarak minnettarız." ifadelerini kullandı.


 Otoparklar, hafta içi saat 16.00–24.00 arası hizmet verirken, hafta sonu ise Cumartesi günü 15.30-24.00 arası, Pazar günü ise 9.00-24.00 arasında hizmet verecek.DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Kocaeli'de tartıştığı eşini defalarca bıçaklayarak öldüren şahıs tutuklandı

Kocaeli'de tartıştığı eşini defalarca bıçaklayarak öldüren şahıs tutuklandı