22 Mayıs 2019 Çarşamba

KOCAELİ 16°

KIZILAY İŞ MERKEZİNDE GERGİNLİK: 1 GÖZALTI

Kızılay iş merkezinde gerginlik: 1 gözaltı

Kızılay İş Merkezi’nde bulunan Cadde Kafe İzmit Belediyesi ekipleri tarafından tahliye edildi. Tahliye işleminin hukuka aykırı olarak yapıldığını belirten işletmeci Cevdet Sert, kolluk kuvvetleri tarafından gözaltına alındı.

14 Mart 2019 Perşembe 12:11 GÜNCEL

İzmit’te bulunan Kızılay İş Merkezi’nin riskli yapı olarakgörülmesi ve tahliye işlemlerinin başlamasının ardından binada son kalanişletme sahibi olan Cevdet Sert’in kafesi de tahliye edildi. Yapı DenetimRaporunun taraflı olduğunu, tahliyeye gelen memurların kendisine yıkım raporubile gösteremediğini söyleyen Sert, yıkım kararı olduğu gerekçe gösterilerekyaptığı tüm itirazlara rağmen tahliye olmak istemeyerek gözaltına alındı,işletmesi tahliye edildi. Yaklaşık 4 yıldır süren zamanda ilk olarak kiracı olanKızılay binadan taşınmış daha sonrasında 10 iş yerinden 9’u binayı terketmişti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının raporu önce Cadde AVM’nintadilat edileceği yönündeydi. Bu işlemi ise İstanbul’dan Yiğit AVM’nin yapacağıiddia edilmişti. Daha sonrasında ise bina için riskli bina raporu alınaraktahliye ve yıkım işlemi için başlatılan süreçte Cadde Cafe sahibi Cevdet Sert’e90 günde çıkması için izin verildi fakat işletme sahibi Sert, iş yerini terketmedi. Cevdet Sert kendi aldığı raporda ise binanın sağlam olduğunu, konununmahkeme sürecinde olduğunu ve tahliye kararının geçersiz olması gerektiğinisöylerken, iş yerini önünde ekiplerle yaşadığı tartışma sonrası gözaltınaalındı.

 


DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

“Hizmet etmek için gün sayıyoruz”

“Hizmet etmek için gün sayıyoruz”