09 Aralık 2019 Pazartesi

KOCAELİ 16°

KOCAELİ TIP MERKEZİ KONKORDATO İSTEDİ!

Kocaeli Tıp Merkezi konkordato istedi!

İzmit’in önemli sağlık merkezlerinden biri olan Kocaeli Tıp Merkezi, ekonomik krizi atlatamayınca konkordato istedi.

17 Temmuz 2019 Çarşamba 17:09 GÜNCEL

Kocaeli Tıp Merkezi bugün itibariyle konkordato ilanettiğini duyurdu. Konuyla ilgili bilgilendirme yapana hastane avukatı BülentTaflıoğlu, “Borçların ödenmesi sureti ile hastalarımızın mağdur olmaması içinher türlü önlemler alınacaktır” dedi. Taflıoğlu şu değerlendirmeleri yaptı:“Müvekkilimiz İzmit Özel Poliklinik Sağlık Hizmetleri Ticaret Anonim Şirketi27.09.2002 tarihinde Kocaeli Halkına sağlık alanında hizmet vermek amacıylakurulmuştur.

17 yıldır faaliyet gösteren müvekkilimiz sağlık kuruluşu,hizmetlerini yasa ve ahlak kuralları çerçevesinde, tutumundan taviz vermedensürdürmekte olup açılışında sadece poliklinik hizmetleri verirken ticari olarakkendi sektöründe ilerleyerek önce 2006 yılında tıp merkezi, sonrasında 2011yılında daha büyük bir binaya geçerek cerrahi tıp merkezi ve 2017 yılında da Agrubu cerrahi tıp merkezi statüsüne yükselmiştir.

 

Firmamız büyümesine devam ederek cerrahi tıp merkezine ekolarak 75 yataklı bir hastanesi ve 291 personel istihdamı ile kamu hizmetivermeye başlamış olup şu andaki faaliyetleri ile geniş bir hizmet kitlesinehitap etmektedir. Ne yazık ki MR, Tomografi, son teknoloji fizik tedavi ünitesive 40 yataklı yenidoğan ve yetişkin yoğun bakım cihaz donanımı, 4 boyutludoppler ultrasonografi cihaz parkuru gibi tıbbi cihazlar ülkemizde üretilmeyipyurt dışından döviz bazlı ithal edilmektedir. Bu neden ile müvekkilimiz sağlıkkuruluşu son teknoloji imkanlar ile donatılmış büyük ölçekli tıbbiyatırımlarını Euro üzerinden yapmak zorunda kalmıştır.

 

Ülkemizde yabancı piyasaların manipülasyonları nedeni ileson dönemde piyasalarda yaşanan nakit akışı sıkışıklığı, TL’de yaşanan aşırıdeğer kaybının piyasa faizlerini öngörülebilir düzeyin çok üzerine çıkarması vedövizin iki kata yakın değer kazanması firmamızın nakit akış tablosuna olumsuzyansımıştır. Müvekkil öncelikle hizmet verdiği hastalarını, alacaklılarınımağdur etmemek ve faaliyetlerine devam etmek için konkordato talep etmiştir.Firmamızın gecikmiş bir banka ödemesi dahi mevcut olmayıp tüm mal varlıklarıborçlarını karşılayacak seviyededir. Global ve yerel piyasalarda yaşananolumsuzlukların yansıması müvekkilimizi bu sürece zorlamıştır. Konkordatomühleti içerisinde özellikle çok az sayıdaki Ulusal Sermayeli Bankalara vepiyasaya olan borçların ödenmesi sureti ile hastalarımızın mağdur olmaması içinher türlü önlemler alınacaktır. Müvekkilimiz polikliniği ve hastanesinde tümDoktorları ve 291 personeli ile sorunsuz biçimde hizmet vermeye devam etmektedir.”

 


DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Hareket halindeki otobüsten düşerek ölen genç kız toprağa verildi!

Hareket halindeki otobüsten düşerek ölen genç kız toprağa verildi!