15 Eylül 2019 Pazar

KOCAELİ 16°

MÜHENDİSLER KARŞI ÇIKACAK..!

Mühendisler karşı çıkacak..!

TMMOB Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi ve İstanbul Şubesi Kuzey Marmara Otolu Bağlantı Yolları Projesi kapsamında Gebze Ballıkayalar Tabiat Parkı’nda kesilecek 17 bin ağacın kesilmemesi için basın açıklaması yapacak.

12 Haziran 2019 Çarşamba 16:43 GÜNCEL

Kuzey Marmara Otolu Bağlantı Yolları Projesi kapsamında Gebze’deki Ballıkayalar Tabiat Parkı’ndan otoyol geçirilmesine onay verildi.

Proje için 17 bin ağaç kesilecek. Kuzey Marmara Otoyolu projesi için önemli bir tabiat güzelliği tahrip edilecek. Gebze’de bulunan Ballıkayalar Tabiat Parkı’nda bulunan 17 bin ağaç, otoyol projesi için kesilecek.

Gebze’deki Ballıkayalar Tabiat Parkı’nda 17 bin ağacın kesilmesine yol açacak Kuzey Marmara Otolu Bağlantı Yolları Projesi Kocaeli Belediye Meclisi geçtiğimiz mayıs ayında onaylandı.

Kesilecek olan ağaçlarla ilgili olarak şimdiye kadar Gebze’deki STK’ların büyük bir tepki vermediği görülmedi.

TMMOB Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi ve İstanbul Şubesi Kuzey Marmara Otolu Bağlantı Yolları Projesi kapsamında Gebze Ballıkayalar Tabiat Parkı’nda kesilecek 17 bin ağacın kesilmemesi için bu Pazar günü bir basın açıklaması yapacak.

Yapılacak olan basın açıklamasına TMMOB Makine Mühendisleri Odası Gebze İlçe Temsilciliği’nin de katılıp destek vereceği öğrenildi.

Gebze Ballıkayalar Tabiat Parkı’nda saat 12.30 gerçekleştirilecek olan basın açıklamasına çok sayıda mühendisin ve katılımcının katılması bekleniyor.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

‘Suriyelilere açılan her kapı bize kapalı’

‘Suriyelilere açılan her kapı bize kapalı’