18 Kasım 2019 Pazartesi

KOCAELİ 16°

O FİRMAYA 1 MİLYON 860 BİN TL CEZA

O firmaya 1 milyon 860 bin TL ceza

Zabıta ekipleri çevreye rahatsızlık veren kokuyu tespit etmek için nöbet tutarken, kanalizasyona kimyasal atıkları döken vidanjörleri tespit etti. İlçeyi kokuya boğan vidanjörlerin bağlı olduğu firmaya 1 milyon 860 bin TL ceza kesildi.

18 Ekim 2019 Cuma 15:19 GÜNCEL

DilovasıDiliskelesi Mahallesi'nde bir süredir çevreye yayılan koku rahatsızlıkyaratırken, vatandaşlar tepki gösterdi. Bunun üzerine Dilovası BelediyesiZabıta Müdürlüğü ekipleri, kokuyu tespit edebilmek için çalışma başlattı. Gecerögarlardan kanalizasyon sistemine kimyasal atıkları boşaltan vidanjörlertespit edildi. Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü kimyasal maddelerden numuneleraldı. İlgili şirkete, lisansız araçlarla kimyasal taşınması nedeniyle 900 binTL, insan sağlığını tehlikeye atan kimyasalları izinsiz ve kaçak dökümnedeniyle 900 bin TL, Dilovası Organize Sanayi Bölgesi iç tüzüğüne aykırıhareketten dolayı 60 bin TL ceza olmak üzere toplam 1 milyon 860 bin TL cezakesildi. Ayrıca, Dilovası Organize Sanayi Bölgesi iç tüzüğüne uymadığındandolayı şirketin faaliyet gösterdiği alanın enerji hatları kesildi.

DilovasıBelediye Başkanı Hamza Şayir, "İl Çevre Şehircilik Müdürlüğümüzle birlikteçalıştık. Zabıtalarımızla nöbet tutarak 24 saatlik denetimlerle söz konusukimyasalları taşıyan vidanjörleri yakaladı. İlk belirlemelere göre yakalananvidanjörlerin içerisindeki kimyasal maddeler ile rögarlar içerisine bırakılankimyasalların aynı olduğu tespit edildi. İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüalınan numuneleri incelemek üzere TÜBİTAK yetkililerine teslim etti.Kurumlarımız ile birlikte Dilovası Organize Sanayi Bölgesi yönetimi de kokununmüsebbibi firmanın cezalandırılması için de suç duyurusunda bulunmuştur"dedi.

 


DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Kocaeli'de DEAŞ operasyonu

Kocaeli'de DEAŞ operasyonu