16 Aralık 2019 Pazartesi

KOCAELİ 16°

O İLÇELERDE PARALI BİNİŞ KALDIRILIYOR

O ilçelerde paralı biniş kaldırılıyor

Kocaeli'nin Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova ilçelerindeki halk otobüslerine paralı binişler 1 Kasım Cuma günü itibariyle kaldırılacak.

23 Ekim 2019 Çarşamba 11:45 GÜNCEL

Kocaeligenelinde hizmet veren toplu taşıma araçları, 2009 yılından itibaren kademeliolarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin elektronik ücret toplama (KentKart)sistemine geçmeye başladı.

KentKartsistemine geçişle birlikte kademeli olarak paralı binişler kaldırıldı ve bu günitibariyle araçların yüzde 90’ı da bu sistemi kullanmaya başladı. İzmit-Derinceve Körfez ilçelerinde hizmet veren toplu taşıma araçlarında paralı binişlerdaha önce kaldırılmıştı,  01 Kasım Cumagününden itibaren de Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova ilçelerinde hizmetveren toplu taşıma araçlarında paralı binişler kaldırılacak.

KocaeliBüyükşehir Belediyesi, KentKart sistemine geçiş yaptıktan sonra araçlardakinakit paralı binişler kademeli olarak kaldırılmaya başlandı.

İzmit-Derinceve Körfez ilçelerinde uygulanmaya başlayan sistem 1 Kasım 2019 Cuma günündenitibaren de Gebze-Darıca-Dilovası-Çayırova ilçelerinde de hizmete tamamengeçecek. 1 Kasım Cuma gününden itibaren vatandaşlar, bu ilçelerden toplu taşımaaraçlarına bindiklerinde KentKart kullanacak. Uygulamada toplu taşımaaraçlarını para ile biniş yapmak isteyen vatandaşlar, araç içerisinde şoförkartıyla normal kartlı biniş ücretine ilave 1 TL fark ödeyerek toplu taşımahizmetlerinden faydalanabilecek.

Vatandaşlarımızınmağduriyet yaşamaması adına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bölgedekitaşımacılara sürücülerini bilgilendirmeleri ve vatandaşlara yardımcı olmalarıiçin uyarılarını yaptı. Büyükşehir ayrıca elektronik ücret toplama sistemininişleticisine bölgede gerekli tedbirleri almaları; bayilik sayılarınıarttırmaları, otomatik dolum cihaz sayılarını arttırmaları hususunda gerekliönlemlerin alınmasını sağladı.

 


DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Marmara'da tsunami tehlikesi var

Marmara'da tsunami tehlikesi var