28 Ocak 2020 Salı

KOCAELİ 16°

PELİN COŞTUR FİLİZ HAKKINDA ÖNEMLİ İDDİALAR

Pelin Coştur Filiz hakkında önemli iddialar

İyi Parti İzmit İlçe Başkanın Pelin Coştur Filiz hakkında iddiaların ardı arkası bir türlü kesilmiyor. Özellikle siyasete girdiği günden bu yana ve ilçe başkanlığı döneminde çıkan haberler birlikte, sık sık yol yürüdüğü ekip arkadaşlarını değiştirmesi parti tabanında da büyük rahatsızlık yaratıyor.

15 Ağustos 2019 Perşembe 15:55 GÜNCEL

Pelin coşturFiliz'e parti içinde muhalefet olan kesimler bir şekilde partidenuzaklaştırılırken, Filiz kendisine muhalefet eden yöneticilerini"Hain" ilan etmesi ve partiden uzaklaştırmasıyla birlikte karşısındaciddi bir muhalefet oluşmuş durumda. Ancak kongre yapılmaması nedeniylemuhalefet olan kesim şu anda sessizliğini koruyor. Yine bir zamanlar kendiyönetimde başkan yardımcılığı görevini yürüten ve bugün İzmit ilçedemuhalefetin başını çeken bir ismin etrafında saf tutan birçok yöneticiyapılacak olan ilk kongreye ciddi bir şekilde hazırlanıyor.

İŞ BEKLEYENLER TEDİRGİN

Yine seçimdöneminde İyi Partili Büyükşehir adayından çok Millet ittifakının diğer ortağıCHP'li Fatma Hürriyet Kaplan'a ağırlıklı destek veren Pelin Coştur Filiz,belediyede çalıştırılmak üzere yöneticileri de dahil bir çok gence iş sözüvermiş ama bu güne kadar bununla ilgili bir adım atmaması iş bekleyenlerarasında tedirginlik yaratıyor.

Belediyedeçalışmak için İyi Parti İzmit İlçe başkanlığına CV'lerini bırakan onlarca kişibaşvurularının akibetinin ne olduğunu merak ediyor.

"BELEDİYEDE İŞEALDIRMAYACAK" İDDASI

Öte yandanseçim döneminde kendi yönetiminde bulununan, seçim sonrası da iş başvurularınıda aldığı birçok yöneticisiyle Fatma Hürriyet Kaplan'dan çok büyükşehir adayıSerdar Kaman ile çalıştı diye yollarını ayıran Pelin Coştur Filiz'in buyöneticilerine düşman kesildiği, hatta bazılarına belediyede işegiremeyeceklerini bununla ilgili isimlerini belediyeye vererek önlerinikestiğini söylediği de iddia ediliyor.

SON GÖZDESİ GİK ÜYESİ CUMALİ DURMUŞ

Partideağırlığı olduğu mesajını tabana vermek ve kendini güçlü göstermek için sosyalmedya hesaplarından sık sık Genel Başkan Meral Akşener'de dahil partinin önemliisimleriyle çekildiği fotoğrafları paylaşan ilçe başkanı Pelin Coştur Filiz'in,Parti bayramlaşmasında da çiçeği burnunda GİK üyesi ilimizin önemlisiyasetçilerinden Cumali Durmuş'a yakın durması partililerin gözünden kaçmamış.

Bol bolDurmuş ile fotoğraf çektiren ve sohbet eden Filiz hakkında bayramlaşmayakatılan partililer tarafından "Milletvekili adaylığı konusunda önününaçılması için şimdide İl başkanlığına mı oynuyor" yorumları yapıldı.


DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

17 Ağustos programı belli oldu

17 Ağustos programı belli oldu