26 Mayıs 2019 Pazar

KOCAELİ 16°

“SENİ OĞLUMA ALAMADIM AMA KENDİME İSTİYORUM”

“Seni oğluma alamadım ama kendime istiyorum”

Kocaeli’de yaşayan Z.Ç (61) İzmir Çeşme’de yaşaan S.B’yi (38) arayarak “Seni oğluma alamadım ama kendime istiyorum. Sana içim kıpırdıyor, kanım kaynıyor… Bir insan yürekten sevemez mi, ben seni yürekten sevdim" diyen evli erkeğe verilen beraat kararı verilmişti. Yargıtay o kararı oy çokluğu ile bozdu.

20 Şubat 2019 Çarşamba 12:17 GÜNCEL

Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberine göre 22 Temmuz 2008’deÇeşme’de yaşayan S. B. (38)işyerindeyken Kocaeli’nde yaşayan Z. Ç. (61)tarafından arandı. Z.Ç telefonda kendisinden 21 yaş küçük S.B’ye “Seni oğlumaalamadım ama kendime istiyorum. Sana içim kıpırdıyor, kanım kaynıyor… Bir insanyürekten sevemez mi, ben seni yürekten sevdim" dedi.  B. ile Ç. aynı zamanda aile dostları. Ç.’ninkızı, B.’nin ağabeyi ile evli.

“Suç duyurusunda bulundu”

B. bu sözlere ağlayarak, “Nasıl olur Z. amca, ben size amcadiyorum. Babam yaşındasınız, nasıl böyle bir şey söylersiniz” dedi.  B., kendisine gelen bu telefonları ve Ç.’ninkendisine söylediklerini ailesine anlattı. B.’nin ailesi durumu Ç.’nin eşinebildirdi. Ç.’den üçüncü ve son telefon ise 23 Temmuz günü saat 11.06’da geldi.Ç. bu kez B.’ye  “Bir insan yürekten sevemezmi, ben seni yürekten sevdim, ortalık karıştı, ailene yanlış anladığını söyle”dedi ve B.’den de konuyu kapatmasını istedi. B. durumu 25 Temmuz’da savcılığabildirdi.

Çeşme Cumhuriyet Başsavcılığı, Ç. hakkında “Cinsel taciz”suçundan dava açtı. Davaya bakan mahkeme Ç. hakkında beraat kararı vermişti. Savcılıkberaat kararına itiraz etti. Dosyaya bakan Yargıtay 14. Ceza Dairesi beraatkararını bozdu. Daire, Z. Ç.’nin cinsel taciz suçu işlediğine karar verdi. DosyaYargıtay Ceza Genel Kurulu’na geldi. Kurul, Z. Ç.’nin cinsel taciz suçundanmahkûm edilmesi gerektiğine oy çokluğu ile karar verdi.

Kurul kararında “Şikâyetçi ile sanık arasında daha önce birduygusal ilişki yok. Sanık ilk aramasında, şikâyetçiyi, cinsel yönden ahlâktemizliğine aykırı olarak rahatsız etti. Sanığın, şikâyetçiye hoşlandığını,sevdiğini ve kanının kaynadığını söylemesi cinsel taciz suçunu oluşturur”denildi.

 

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Miting gibi açılış

Miting gibi açılış