20 Ekim 2019 Pazar

KOCAELİ 16°

SEYDİOĞLU BAKLAVALARI'NIN SAHİPLERİNE BİR ŞOK DAHA!

Seydioğlu Baklavaları'nın sahiplerine bir şok daha!

İçinde hamile kadının bulunduğu araca saldırı olayına ilişkin sahipleri tutuklanan "Seydioğlu Baklava AŞ"ye bir şok daha...

11 Temmuz 2019 Perşembe 23:36 GÜNCEL

Seyidoğlu Baklavaları'nın avukatınca Yunus Emre Bahçıvan ve hamile eşi Ayfer Bahçıvan'ın içinde bulunduğu araca, Pendik D-100 Karayolu'nda seyir halindeyken yol verme meselesi yüzünden saldırdıkları gerekçesiyle tutuklanan Hasan ve Hüseyin Sel'in sahibi olduğu "Seydioğlu Baklava AŞ" hakkında yaptığı ihtiyati tedbir talebini Bakırköy 1. Fikri ve Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi kabul etti.

Mahkemece verilen ihtiyati tedbir kararında, davacı adına tescilli "Seyidoğlu" markaları ile iltibas yaratacak kadar benzerlik arzeden "Seydioğlu" firmasına ait yayınlar, hizmetler, mallar, ürünler, ambalajlar, tabela, ilan, reklam, broşür, afiş, tanıtım malzemesi, basılı kağıtlar, faturalar, ticari evrak ve internet alan adları da dahil olmak üzere her türlü marka kullanımın, internet üzerinden kullanılmasının tedbiren önlenmesine karar verdi.

Davalı "Seydioğlu Baklavaları AŞ"nin, davacı olan Seyidoğlu Baklavaları adına ait tescilli marka ile iltibas teşkil eden, markanın kullanıldığı tabelalarının tedbiren sökülmesine karar veren mahkeme, reklam vasıtası basılı evrak ve benzeri her türlü ürünün tedbiren toplatılarak yed-i emine teslimini kararlaştırdı.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

2 ton yakıt çalan 5 kişi serbest bırakıldı

2 ton yakıt çalan 5 kişi serbest bırakıldı