20 Ekim 2019 Pazar

KOCAELİ 16°

TRAMVAY SEFERİNİ ENGELLEYENE CEZA

Tramvay seferini engelleyene ceza

Kocaeli’nde Akçaray tramvay yoluna park eden ve seferleri engelleyen araçlara cezai işlem uygulanıyor.

22 Temmuz 2019 Pazartesi 11:52 GÜNCEL

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden UlaşımParkA.Ş.’nin işletmesini yürüttüğü Akçaray’ın geçiş güzergâhına park edenaraçlarseferleri aksatıyor ve seyahat eden yolcuları mağdur ediyor. Gün içerisindegerek malzeme indirmek için gerekse şahsi işlerini yapmak için rayların üzerinepark eden araçlara,Akçaray Kontrol Merkezi’nde bulunan mobese kameraları veKocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıtası ile İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubeekipleri tarafından tespit edilerek cezai işlem uygulanıyor.

YANLIŞ PARK SEFERLERİ ENGELLİYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşın mağdur olmamasıiçin yollardaki denetimleri her daim sürdürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir Zabıtaekipleri, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleriyle iş birliği halindetramvayların seferlerini engelleyen ve araç içerisindeki yolcularında vaktiniçalansürücülere cezai işlem uygulanıyor.

NÖBETÇİ EKİPLER

Öte yandanTramvay seferlerinin aksamaması içinBüyükşehirBelediyesi Zabıtası gün içerisinde belirli bölgelerde nöbetçi ekip bulunduruyor.Böylece tramvay geçişlerini engelleyenbölgelere park eden araçlara anlıkmüdahale ederek Yedi Emin Otoparkı’naaraçları çekiyor.

VATANDAŞLAR DA YANLIŞ PARKA TEPKİLİ

Rayların üzerine gelişigüzel park eden araçlar yüzündendakikalarca tramvayın içerisinde kalan vatandaşlar bu durumdan oldukçarahatsız. Bir kişinin yanlış park etmesinden ötürüseferler durma noktasınageliyor ve tramvayın içerisinde bulunan yolcularında tümü mağdur oluyor.Dakikalarca beklendikten sonra gelen hatalı park sürücüsüne tramvay içerisindebulunan yolcular tepki gösterirken Büyükşehir Zabıta Ekipleri ve İl EmniyetMüdürlüğü Trafik Şubesi tarafından hatalı park yapan sürücüye cezai işlemuygulanıyor.

180 KAMERA İLE 7/24 KONTROL EDİLİYOR

UlaşımPark’a ait kontrol merkezinden istasyon ve tramvayyolu, 7 gün 24 saat kontrol ediliyor. Tramvay hattıgörevli personeller, 180kamera ve 12 ekran tarafından raylarda yaşanılan sorunlara anlık kontrolsağlıyor. Hat ve istasyon güvenliğinide sağlamak amacı ile günün 24 saatiçalışan kontrol merkezi, vatandaşların Akçaray ile güvenle seyahat etmesinisağlıyor.


DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bu villaya kim izin verdi?

Bu villaya kim izin verdi?