18 Kasım 2019 Pazartesi

KOCAELİ 16°

TUTUKLANINCA BAYGINLIK GEÇİRDİ

Tutuklanınca baygınlık geçirdi

Kocaeli’de vatandaşa kendisini kamu görevlisi olarak tanıtıp dolandırdığı iddiası ile tutuksuz yargılanan sanığın duruşmada tutuklanmasına karar verildi. İçeri giren polis ekiplerinin kelepçelediği şahıs fenalaşarak baygınlık geçirdi.

18 Ekim 2019 Cuma 15:35 GÜNCEL

Edinilenbilgilere göre, geçtiğimiz yıl M.Ü.Y.’yi telefonla arayan şahıslar, kendilerinikamu görevlisi olarak tanıtarak vatandaşı dolandırdı. M.Ü.Y.’i yaklaşık 300 binTL dolandırdıkları iddia edilen şahıslar düzenlenen operasyonla yakalandı.Olayla ilgili gözaltına alınan şahıslardan F.S., Ö.K., A.T., B.P. C.K. ve A.E.isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Olayla ilgili adliyeye sevkedilen şahıslardan F.S.’nin tutuklanmasına karar verilirken, diğer şahıslar iseadli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Olayla ilgili Kocaeli 7. Ağır CezaMahkemesinde açılan davanın 2. celsesi görüldü. Sanıklardan tutuklu yargılananF.S. ile farklı suçlardan tutuklu olan A.T., B.P., C.K. tutuklu bulunduklarıcezaevlerinden duruşmaya SEGBİS aracılığı ile bağlanırken, tutuksuz sanıklardanÖ.K. ise duruşmada hazır bulundu. Duruşmaya mağdur M.Ü.Y. ve sanık avukatlarıda katıldı.

 “Suçlamaları kabul etmiyorum”

Duruşmatutuksuz davada tutuksuz yargılanan sanık Ö.K.’nin savunmasının dinlenilmesiile başladı. Yaptığı duruşmada suçsuz olduğunu iddia ederek, “Suçlamaları kabuletmiyorum. Diğer sanıkların hiçbirini tanımıyordum. Bir tarihte çalışmaktaolduğum taksiye Ö.K. isimli bir şahıs bindi. Kendisi hesabına para geleceğini,ancak kendi hesabının blokeli olduğunu söyleyerek, benim hesap bilgilerimiistedi. Daha sonra onun aracılığı ile sanık F.S. ile tanıştım. F.S.’ye birsorun olmasın diye söyledim. Daha sonra hesabıma gelen parayı çekerek F.S.’ninyanında bulunan ve ismini bilmediğim bir şahsa verdim” dedi.

Mahkemeheyeti tutuksuz yargılanan 5 sanığın tutuklanmasına karar verdi

Sanığınsavunmasının ardından Cumhuriyet Savcısı, Ö.K., A.T. ve B.P.’nin tutuklanmasınıve duruşmaya katılmayan C.K. ve E.A. hakkında tutuklanmalarına yönelik aramaemri çıkartılmasını talep ederek, F.S.’nin de tutukluluk hallinin devamınıistedi. Cumhuriyet Savcısının taleplerinin ardından savunma yapan sanıklartutuklanma talebini kabul etmediklerini söylediler. Savunmaların yapılmasınınardından mahkeme heyeti, A.T., B.P., ve Ö.K.’nin tutuklanmalarına, sanıklarC.K. ve E.A.’nın tutuklanmalarına yönelik arama kararı çıkartılmasına kararverdi. F.S.’nin tutukluluk halinin devamın karar veren mahkeme heyeti duruşmayıileri bir tarihe erteledi.

Polislertutuklamak için salona girince fenalık geçirdi

Duruşmanınardından mahkeme başkanı, salon dışında bulunan polis ekiplerini içeri çağırdı.Salona giren ekipler, tutuklanmasına karar verilen Ö.K.’yi tutuklamak içinkelepçeledi. Sanık polis ekiplerinin kendisini salondan çıkardığı sıradafenalaşarak baygınlık geçirdi. Polis ekipleri tarafından salondan çıkartılanÖ.K. daha sonra cezaevine gönderildi.

 


DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Uyuşturucu operasyonu, 5 gözaltı

Uyuşturucu operasyonu, 5 gözaltı