07 Aralık 2019 Cumartesi

KOCAELİ 16°

CHP'DE DEVRİM GİBİ KARAR!

CHP'de devrim gibi karar!

CHP’de bugüne kadar delege seçimlerinde ön seçim delegeleri de belirleniyordu. Fakat CHP Genel Merkezi tarafından Kocaeli örgütüne gönderilen genelgede, “Bundan sonra ön seçim delegesi seçilmeyecek” ifadesi yer aldı 

03 Kasım 2019 Pazar 14:59 SİYASET

CHP’de delege seçimleriyle ilgili devrim gibi bir karar alındı. Bugüne kadar delege seçimlerinde ilçe delegeleriyle beraber ön seçim delegeleri de belirleniyordu. Bu ön seçim delegelerinin, partinin milletvekili adayları ya da belediye başkan adaylarının ön seçimle belirlenmesi durumunda oy kullanmaları öngörülüyordu. 

 

SADECE İLÇE DELEGESİ

CHP Genel Merkezi Kocaeli örgütüne bir genelge gönderdi ve bu genelgede “Bundan sonra ön seçim delegesi belirlenmeyecek. Sadece ilçe delegeleri seçilecek” ifadesi yer aldı. Böylelikle CHP’de bir devir sona ermiş oldu. CHP’de önümüzdeki ay başlayacak delege seçimlerinde yalnızca ilçe delegeleri seçilecek. 

 

ÖN SEÇİM OLABİLİR

BU genelge, CHP’de ön seçim defterinin tamamen kapatıldığı anlamına gelmiyor. CHP Genel Merkezi, eğer ön seçim kararı alırsa tüm üyelerin katılımıyla adaylarını belirleyecek. Fakat Kocaeli’de bundan sonraki seçimlerde ön seçim ihtimali çok düşük görülüyor. Partililerin bu karara nasıl yaklaşacağı merak konusu. 

 

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Kırmızı biberin mucize faydaları

Kırmızı biberin mucize faydaları