16 Aralık 2019 Pazartesi

KOCAELİ 16°

İYİ PARTİ KOCAELİ ŞİMDİLİK SAKİN!...

İyi Parti Kocaeli şimdilik sakin!...

İyi Parti Kocaeli il ve ilçe teşkilatlarının bayramlaşma töreni dün parti il binasında gerçekleştirildi. Buradaki bayramlaşmaya Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, GİK üyesi Cumali Durmuş, İl ve ilçe başkanları ve yönetimlerinin yanısıra CHP İl Başkanı CengizSarıbay ve İzmit Belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'te katıldı.

13 Ağustos 2019 Salı 15:40 SİYASET

Bayramlaşmada Türkkan, Yıldız ve Durmuş'un arasında bir soğukluk olduğu samimi bir hava olmadığı dikkati çekerken, bayramlaşmaya katılan partililerin birçoğu "kılıçlar henüz çekilmemiş" yorumu yaparak önümüzde ki süreçte ve özellikle olası bir erken seçim halinde partinin Kocaeli'deki bu üç isminin aralarının çok daha fazla açılacağına işaret ettiler.

Parti tabanındada özellikle kurucu il,iĺçe yöneticilerinin çoğunun gelmemesi ve gelenlerinde geri planda kalması da yine parti içinde kızgınlık yaratırken gelenlerinde birçoğunun toplu fotoğrafa girmemesi gözden kaçmadı.

GENİŞLETİLMİŞ DİVAN TOPLANTISI İSTEMİ

Parti içinde Şanbaz Yıldız dönemiyle başlayan ve uzun süredir devam eden sıkıntılar, Şanbaz ve yönetimi karşısında parti içi önemli bir muhalefetin oluşmasına sebep olurken, genişletilmiş il divan toplantısı için sesler iyice yükselmeye başladı.

Eğitimci ve eski büyükşehir belediye başkan adayı Zekayi Kahyaoğlu'nun şahsi sosyal medya hesaplarında kaleme aldığı divan toplantısı talebi bayramlaşma merasiminde de yine ilk sıradaki talep oldu.

Konuyla ilgili 24 Haziran seçimlerinde partisinden milletvekili adayı olan Prof. Dr. Harun Demirkaya'da yine genişletilmiş divan toplantısının yapılmasını önemle isteyenlerden biri.

"ÇALIŞSAYDINIZ GİRSEYDİNİZ"

Yine bayramlaşma merasiminde birer konuşma yapan Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ile il başkanı Şanbaz Yıldız'ın geçtiğimiz haftalarda yapılan parti genel idare kurulunda Kocaeli'den aday olan kişilerle ilgili "Çalışsaydınızda girseydiniz" yorumları bayramlaşmaya gelen partilileri öfkelendirdi.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Kocaelispor'un transfer yasağı kalkıyor mu?

Kocaelispor'un transfer yasağı kalkıyor mu?