09 Aralık 2019 Pazartesi

KOCAELİ 16°

KATIRCIOĞLU, TÜM PARTİLERİ TERÖRLE MÜCADELEYE DAVET ETTİ

Katırcıoğlu, tüm partileri terörle mücadeleye davet etti

Tunceli’de PKK’nın yerleştirdiği patlayıcıya basan 8 ve 4 yaşındaki kardeşlerin feci şekilde can vermesi sonrası bir açıklama yapan AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, siyasi partileri ve tüm kesimleri terörle mücadeleye devam etti.

17 Temmuz 2019 Çarşamba 11:04 SİYASET

AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu Tunceli’ninOvacık ilçesi Bilgeç köyü Çakılyayla mezrasında 8 yaşındaki Ayaz ile 4yaşındaki Nupelda Güloğlu kardeşlerin, PKK’nın araziye yerleştirdiğipatlayıcıya basması sonucu feci şekilde can vermesi ile ilgili yazılı biraçıklama yayımladı. Katırcıoğlu, tüm siyasi partileri, sivil toplumkuruluşlarını, akademisyenleri ve toplumu, terör ile mücadeleye destek olmayadavet etti.

Katırcıoğlu, şunları kaydetti: “Tunceli'nin Ovacık ilçesiBilgeç köyü Çakılyayla mezrasında 8 yaşındaki Ayaz ile 4 yaşındaki NupeldaGüloğlu kardeşlerin, bölücü terör örgütü PKK’lı teröristlerce araziye dahaönceden yerleştirildiği değerlendirilen patlayıcıya basmaları sonucu,ailelerinden, sevdiklerinden ve aramızdan koparıldığı haberini, derin birteessürle öğrenmiş bulunuyorum. Maalesef ki bu elim olay, geçmişi bu tip hainsaldırılarla dolu PKK’nın bebek ve çocuk katili yüzünü bir kez daha gözler önünesermiştir. Terör örgütü PKK, kurulduğu günden bu yana, gözbebeği çocuklarımızınyaşam hakkını yok sayarak canlarına kastetmekte, ailelerinden kopartıp ellerinesilah vererek ölüme yollamaktan çekinmemekte, kalem ve kitap bulunması gerekenellerine taş ve bomba tutuşturarak onları birer kalkan olarak kullanmaktan geridurmamaktadır. Çocukların yaşam hakkı, en önemli temel insan haklarından birisive hukuk devletinin de temel değerlerindendir. Kanunen ve ahlaki olarak dadünya üzerindeki tüm çocukların doğuştan sahip olduğu yaşam hakkının ellerindenalınması asla kabul edilemez. Devletimiz, çocukların zarar görmesini önlemeyi;onların temel hak ve özgürlükleri için her türlü uygun ortamı sağlamayı;sağlık, barınma ve eğitim gibi temel ihtiyaçları karşılamak üzere her çeşitçabayı göstermeyi hedeflemiştir. Alçakça kurduğu tuzakla iki çocuğumuzun yaşamhakkını elinden alan başta eli kanlı PKK terör örgütü olmak üzere, teröredestek veren tüm kişi, grup ve terör örgütlerini lanetliyorum. Terörlemücadelede tüm vatandaşlarımızın toplum yararını, özellikle çocukların üstünyararını gözetmesi, bu elim ve can yakan terör eylemini aynı dil ve söylemlekınaması ve gereken duruşu sergileyerek teröre karşı birlik ve beraberlikiçinde hareket etmesi gerekliliği yeniden kanıtlanmıştır. Bu açıdan bütünsiyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve akademisyenler başta olmak üzereülkemizdeki tüm kesimleri, bu acı kayıplar vesilesi ile teröre karşı amansızmücadelemize katılmaya davet ediyorum. Ayaz ve Nupelda Güloğlu evlatlarımızaAllah’tan Rahmet; ailesi, sevenleri ve tüm milletimize sabırlar diliyorum.”

 


DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İSMET ÇİĞİT YAZDI ‘’Bu yılı da ıskalamayalım’’

İSMET ÇİĞİT YAZDI ‘’Bu yılı da ıskalamayalım’’