09 Aralık 2019 Pazartesi

KOCAELİ 16°

YILDIZ, KAMAN ÇEKİŞMESİ!

Yıldız, Kaman çekişmesi!

31 Mart seçimlerinde Millet ittifakının Kocaeli'de iyi bir sonuç elde edememesinin en büyük sebeplerinden biri daha ortaya çıktı!

11 Ağustos 2019 Pazar 16:12 SİYASET

31 Mart yerel seçimlerine umutla giren Millet İttifakı sonuç olarak İzmit Belediyesini alarak seçimi 1 belediye ile tamamladı.

Aslında umut büyüktü.

Gölcük, Kandıra, Derince, Körfez, Darıca Belediyesi hatta ve hatta Gebze Belediyesi bile alınabilirdi.

Seçim kampanyaları döneminde bu belediyelerle ilgili gelen veriler bu yönde idi. Ancak ne olduysa oldu ittifak bu bölgelerde başarılı olamadı.

Hadi Büyükşehri almak bir hayaldi. Çünkü aday zayıf kaldı ve partisinden de yeterli desteği arkasına alamadı.

Peki, neden alamadı?

İyi Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız baştan beri herkesçe de bilinir ki Dr. Serdar Kaman'ın adaylığına sıcak bakmadı ve hatta başka bir aday bulmak içinde epey çalıştı.

Sonuç olarak Kaman'ın adaylığı netleştikten sonra Yıldız ile Kaman'ın araları iyice açılmış olacak ki Şanbaz Yıldız Otel Asya'da düzenlenen ve Kaman'ın finans ettiği kahvaltılı, millet ittifakı aday tanıtım toplantısında Serdar Kaman'ı konuşturmak istememiş.

İyi Parti İl Başkanı ve Büyükşehir Belediye başkan adayının aralarının açık olmasıyla ilgili birçok duyum kulağımıza gelse de şimdi yazacağımız konu bunların en ilginç olanı;

Otel Asya’da yapılacak olan aday tanıtım toplantıdan bir aķşam evveli Şanbaz Yıldız, Serdar Kaman'ı arayarak ‘ Toplantıda bir konuşma yapıp yapmayacağını’ sormuş ve eğer yapacaksa da bir konuşma metni hazırlayıp kendisine göndermesini istemiş.

Bu ilginç ve garip istek üzerine Serdar Kaman ‘ Konuşma yapacağını ancak yazılı bir metne gerek olmadığını’ iletmiş.

Yazı metinlerini de  kendisinin hazırladığını Yıldız'a iletmesi üzerine il başkanı Yıldız'da "Yazıyı danışmanlarına mı yazdırdın" diyerek Kaman'a çıkışmış ve bunun sonrası da Dr. Kaman ‘ Benim aklım yok mu? diyerek İl başkanına tepkisini göstermiş ve telefonu kapatmış.

Olaylar o akşam böyle gelişirken, bir gün sonrası CHP ve İyi partili milletvekillerinin İl, İlçe başkanlarının, adayların, partililerin katıldığı ve basınında büyük ilgi gösterdiği toplantı başlamış.

Toplantıda kahvaltılar yapılırken aniden sadece milletvekillerinin konuşma yapacağı ve Büyükşehir adayı da dahil belediye başkan adaylarının konuşma yapmasına gerek olmadığının Serdar Kaman'a iletilmiş.

Bu olaya inanılmaz sinirlenen ve tepki gösteren Dr. Kaman "Hem ben sponsor olacağım ve hem de ben konuşturulmayacağım öylemi; o zaman ben gidiyorum size afiyet olsun" diyerek yerinden kalkmış ve kapıya doğru yönelmiş.

İl başkanı Yıldız hamlesini yapmış, bir akşam önceki telefon konuşmasının misillemesi olarak Kaman'ı konuşturmak istememiş, bunun üzerine Kaman'da salonu terk etmeye kalkmış.

Orada bulunan protokolün olaya müdahale etmesi üzerine tekrar yerine oturan Kaman'ın konuşması esnasındaki sinirli oluşu da  gözden kaçmamış.

Daha seçim startı verilirken başlayan taraflar arasındaki soğukluk seçim süreci boyunca da devam etmiş ve il başkanı ve yönetimi büyükşehir adayının arkasında durmamış ve tüm mesaisini Fatma Kaplan Hürriyet'e harcamış.

Sonuç olarak İl başkanı ile Büyükşehir Belediye başkan adayının arasındaki gerilim tüm seçim boyunca herkes tarafından görülmüş.

Millet ittifakının seçimde tüm Kocaeli'de iyi bir sonuç elde edememesinin en büyük sebeplerinden biride bu olabilir mi?


DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

KAPLAN ELEŞTİREN HERKESİ ENGELLİYOR!

KAPLAN ELEŞTİREN HERKESİ ENGELLİYOR!