15 Aralık 2018 Cumartesi

  • 5,364 TL
  • 6,066 TL
  • 214,29 TL
  • 90.529
KOCAELİ 16°
GÖKHAN AYYILDIZ

GÖKHAN AYYILDIZ

gokhanayyildiz980@gmail.com

İSLAMİYETİ GÜNCELLEŞTİRMELİYİZ !

İslamiyet Güncelleşmeli, dedi abdest almayı bilmeyen adamlar bile en büyük hoca oldu. Hadi onları geçtim ya bizim kesimde bazı muhafazakarların tavırları işte o muhafazakarlar da güncelleşmeli yani Müslüman sadece dini bilgiden ibaret olmamalı, bilimi bilmeli, teknolojiyi bilmeli, siyaset bilmeli, ama günümüzde Din Adamları sadece din üzerine bilgileri var,bir çok cami hocası ona keza, öğren namaz kılınacak duaları ve ayetleri tamam işim bitti çekil kenara,hocaların görevi sadece bu olmamalı hocalar sadece NAMAZ KILDIRMA MEMURU olmamalı, bilime de kafa yormalı,ilime de kafa yormalı,teknolojiye de her şeye kafa yormalı. DİN ADAMI her şeyiyle tam anlamıyla donanımlı olmalı.

İslamiyet güncelleşmeli diyor REİS, çok da güzel söylüyor. Biz hala 100 yıl öncede kalmışız. Balığın üzerinde ALLAH yazısı arıyoruz, uçan şeyhler gördük, şifa veren sular, muskalar, sakız orucu bozar mı, dokuz yaşında çocukla evlenilir mi?... vesaire... Oraya sıkıştık kaldık. Tam Avrupa'nın istediği gibi ama İslamiyet bu değil. Biz ''İlim Çinde bile olsa alınız '' diyen Peygamberin ümmetiyiz. Teknoloji çağındayız, bilim çağındayız. İslamiyet bu çağa ayak uydurmalıdır. Belli kabuklarımızı kırmalıyız. Dünyaya,teknolojiye bilime açılmalıyız. Artık secde eden ağaç olayını, üstünde ALLAH yazan balığı geçmeliyiz biz hala ALLAH'ı aramakla meşgulüz. Daha bulamadın mı ALLAH'ı be Müslüman arıyorsun?

Elin Hristiyan'ı Kuran-ı Kerim'den yola çıkarak ne aşılar, ne ilaçlar, ne hastalıkların çaresini, ne milli savunma silahları buluyor. Biz belli kalıplarda sıkışıp kalmışız. İşte REİS bunu diyor. İslamiyet kendini güncelleştirmeli, zamana ayak uydurmalı diyor. Ancak niyeti aslında İslamiyet'i savunmak değil. Niyeti REİS'e vurmak olanlar, vay efendim Ayet Hadis değişir mi diyor. Oysa ki Ayet ve Hadis'in İslamiyet'in değil Kuran-ı Kerim içerisinde olduğunu bilmiyor veyahutta işlerine gelmiyor.

Dese ki Sayın ERDOĞAN ''Kuran-ı Kerim değişmeli '' ALLAH katında İslami anlamda Rabbim e şirk koşmuş olurdu ama REİS Kuran-ı Kerim demiyor İSLAMİYET GÜNCELLENMELİ diyor.

Lütfen değerli kardeşlerim! Özellikle bazı cemaat mensubu arkadaşlara sesleniyorum. Okuyalım, çok kitap okuyalım. Sadece dini değil bilim, teknoloji, fen, sağlık alanında da kitap okuyalım. Ufkumuzu genişletelim. Dört dörtlük Müslüman olalım ki sonra olayı anlamadan isyan ederek böyle yanlış saptırma yapanların ekmeğine yağ sürmek yerine tıkır tıkır gerçekleri anlatalım.

Benim REİSiM, gelecek seçimleri değil gelecek nesilleri düşünerek siyaset yapıyor. ALLAH rızası için siyaset yaptığı için tepki gelir mi diye düşünmüyor. Önce halk değil HAK rızası diyor..

Ufakta bir sitemim olacak konunun dışında REİS'e !

Bu kadar REİS'e saldırılıyorken hayatlarında görmedikleri makamları ve paraları görenlerin sessiz kalıp kafelerde selfie yarışında olmalarını AYAKTA ALKIŞLIYORUM. Bu puslu hava dağıldığında yine ininizden çıkarsınız...!

 


YAZARA AİT DİĞER YAZILAR