29 Şubat 2020 Cumartesi

KOCAELİ 16°
TAHSİN KESKİN

TAHSİN KESKİN

globalyayincilik@hotmail.com

Abdullah Eryarsoy’a soruyorum!

Yaklaşık 10 aydır Ak Parti Kocaeli İl Başkanlığı’nı yürüten Abdullah Eryarsoy dün yaptığı basın toplantısıyla görevinden istifa etti. Daha doğrusu genel merkezin istediği üzerine istifa ettirildi.

Düzenlediği basın toplantısının satır aralarında öyle mesajlar verdi ki resmen şunu sordu;

Benden neden istifa mı istediniz?

İşte Eryarsoy’un basın toplantısından satır başları ve benim anladıklarım;

Eryarsoy:’’ Partide görev yaptığım süre boyunca ne milletvekilliğine ne belediye başkanlığına ne de meclis üyeliğine aday olmadım.’’

Yorumum: Ben diğer il başkanları gibi makam, mevki peşinde koşmadım,teşkilatım için çalıştım, ancak benim mükafatım bu mu olmalıydı, diyor bence.

Eryarsoy:’’ 24 Haziran Seçimlerini %58,9 gibi rekor bir oyla tamamladık.31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçiminde Büyükşehir ve 12 ilçede oylarımızı arttırdık. 11 ilçede ve Büyükşehirde milletimizin teveccühü ile belediye başkanlıklarını kazandık. İzmit Belediye Meclisini çoğunlukla kazanmamıza rağmen maalesef belediye başkanlığını kazanamadık.''

Yorumum: Partimiz Türkiye genelinde  düşüş yaşarken biz Kocaeli’de oylarımızı artırdık. 11 ilçede ve büyükşehirde seçimi kazandık, hatta seçimi kaybettiğimiz İzmit ilçesinde de Belediye Meclisinde çoğunluğu kazandık, ancak maalesef merkezin dikte ettiği aday ile seçimi kazanamadık, ben ne yapayım, diyor bence.


Yani açık açık İzmit’i kazanamayan başkan adayı Sibel Gönül’e gönderme yapıyor.

Senin yüzünden kazanamadık diyor bence…

Buraya kadar anladıklarımızda kuşku yok...

Şimdi gelelim anlayamadıklarımıza!

Birincisi seçimin en çekişmeli geçeceği yerin İzmit olduğu bilindiği halde teşkilatın ağır topları neden tribündeydi? Son birkaç günde sahaya inen bu isimlere il başkanı Abdullah Eryarsoy hükmedemedi mi acaba?


İkincisi İzmit İlçe yönetimi neden bu kadar tecrübesiz isimlerden oluşuyordu? Bu kadar tecrübesiz ilçe yönetimine, seçimlerde tecrübesi olan birkaç isim ağabeylik yapamaz mıydı?


Üçüncüsü yapılan anketlerde öyle olmadığı halde Sibel Gönül’e 3-4 puan öndeyiz, deyip yanılttınız mı? Anketlerde yanılma payınız ne kadar oldu? Bunu açıklayabilir misiniz?

Dördüncüsü Sibel Gönül’ün PR çalışmasını, işyerinin kiracıları Fetöcü olan, kardeşi Fetöden gözaltına alınan Ömer Polat ve avenesine mi bıraktınız? Bu PR’cıların çıkarttığı künyesiz ‘’HATIRLA’’ gazetesinden Sibel Gönül’ü haberdar ettiniz mi? Tepkilere sebep olan ve binlerce basılan bu gazete neden sadece İzmit’te dağıtıldı? Sibel Gönül’ün haberi olmayan HATIRLA gazetesini kim finanse etti?


Böyle onlarca soruyu sormaya devam edebiliriz.

Hiçbir ihale, yolsuzluk ve aracılık işine karışmayan hatta akrabalarını karıştırmayan ve bölgecilik yapmayan, gelmiş geçmiş en düzgün en temiz Kocaeli İl Başkanlarından biri olan Sayın Abdullah Eryarsoy’a soruyorum;

Yukarıda saydıklarımla ilgili hiç mi suçunuz yoktu?


YAZARA AİT DİĞER YAZILAR