22 Mayıs 2019 Çarşamba

KOCAELİ 16°
TAHSİN KESKİN

TAHSİN KESKİN

globalyayincilik@hotmail.com

Fatma Kaplan Hürriyet Sabote mi ediliyor?

CHP’nin İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet dün  Kocaeli’deki yerel basının genel yayın müdürlerini kahvaltıya davet ederek kendileriyle görüş alışverişinde bulunmaya çalışmış. Çalışmış diyorum, çünkü bunu becerememiş. Hatta toplantı kaos ortamında geçmiş, bazıları salonu terk etmiş.

Oldu mu Sayın Hürriyet?

Kaş yapalım derken göz çıkarttınız. Şimdi ortaya çıkan durum kısaca şu: Basında sizi destekleyenlerin yanı sıra bir de bu toplantıdan sonra sizi antipatik görüp ve hatta göstermeye çalışanlar grubu doğdu. Yani başkanlığınıza son derece ılımlı yaklaşıp bu kente başkan olarak yakışır diyen gazeteciler bile sizi çoktan eleştirmeye başladılar.

Her şeyin çok iyi gittiği ve zamanın lehinize ilerlediği bu süreci baltalamak kimin işi olabilir? Aklıma Fatma Kaplan Hürriyet  acaba sabote mi ediliyor sorusu gelmedi değil doğrusu!

Bu konu ile ilgili Sayın Hürriyet’e şu soruları sormadan edemeyeceğim.

Seçim öncesi böyle bir toplantının size nasıl bir fayda getireceğini kim akıl etti Allah aşkına?

Bu toplantıyı düzenlemeyi akıl ederken yerel seçim tecrübesi yaşamış bir kişi de mi yoktu yanınızda?

Bu toplantıya karar verirken Kocaeli’deki basını da mı tanıyan biri yoktu yanınızda?

Böyle onlarca soru var kafamda…

Bu işin böyle yapılmayacağını bilmeliydiniz Sayın Hürriyet!

Sizin yaptığınız bu iş çok acemice ve Kocaeli için fazlasıyla kendine güven olmuş. Karşınızda zayıf bir rakibin ve ekibin olması bu hatayı telafi eder şimdilik. Çünkü bu durumu kullanıp algı yönetimi yapacak ne başkan adayı ne de ilçe yönetimi var karşınızda. Yani olabilecek en zayıf rakiple yarışıyorsunuz. Ak Parti İzmit’te Sibel Gönül ve acemi yönetimine ne kadar sabır gösterir bilmiyorum ama başkanlık yarışında şimdilik önde görünüyorsunuz…


YAZARA AİT DİĞER YAZILAR