15 Eylül 2019 Pazar

KOCAELİ 16°
TAHSİN KESKİN

TAHSİN KESKİN

globalyayincilik@hotmail.com

Geçmiş olsun Ak Parti!

Teröristbaşı Abdullah Öcalan 23 Haziran İstanbul seçimlerinden 48 saat önce yayınlanmak üzere HDP seçmenine çağrıda bulunan basın açıklaması gönderiyor.

Basın açıklamasında direkt CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nu desteklemeyin, demiyor ama tarafsız olun diyerek en azından oy kullanmayın, diyor. Açık açık söylemek gerekirse, Teröristbaşı Abdullah Öcalan, 23 Haziran İstanbul seçimlerinde CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nu desteklemiyor. Hatta HDP seçmenine tarafsız olun yani sandığa gitmeyin, diyor. İmamoğlu’nun karşısında Ak Parti’nin adayı Binali Yıldırım’dan başkaca rakip olmadığına göre HDP seçmeninin sandığa gitmemesi elbette Ak Parti’nin adayı Binali Yıldırım’a yarayacaktır.

 

Durum böyle mi olur?

Hiç sanmıyorum. HDP seçmeni bu açıklamanın biraz zoraki açıklama olduğunu düşünür ve bence sandığa gider.

Çünkü Ak Parti’nin ilk uzlaşı için HDP’li Selahattin Demirtaş ile görüştüğü ancak sonuç alamadığı bilgisi var. Hatta çok sert pazarlıkların olduğu söyleniyor. Ancak Demirtaş’ın bütün kapıları kapattığı iddia ediliyor. Selahattin Demirtaş ile uzlaşamayınca son çare olarak teröristbaşı Abdullah Öcalan ile diyalog kuruldu. Teröristbaşı’nın çok fazla pazarlık şansı olmadığı için böyle bir açıklama yapması da doğal görünüyor. Ancak teröristbaşı’nın bu açıklamasının HDP seçmeni üzerinde etkisinin de olmayacağı açıktır.

Açık ve net olan bir şey daha var…

Ak Parti,İstanbul’u kaybetmiştir.

Neden mi?                                  

Ak Parti, 23 Haziran İstanbul seçimleri için Teröristbaşı Abdullah Öcalan ile pazarlık yapma aşamasına gelmişse bu seçim bitmiştir.

Geçmiş olsun Ak Parti…


YAZARA AİT DİĞER YAZILAR