15 Aralık 2018 Cumartesi

  • 5,364 TL
  • 6,066 TL
  • 214,29 TL
  • 90.529
KOCAELİ 16°
TAHSİN KESKİN

TAHSİN KESKİN

globalyayincilik@hotmail.com

Karaosmanoğlu Gidiyor!

Sayın Cumhurbaşkanımızın 27 Ocak Cumartesi günü AK Parti Kocaeli Gençlik Kolları’nın olağan kongresinden sonra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu Yuvacık’taki evinde ziyaret etmesi kimileri üzerinde şok etkisi yarattı.

Ancak benim için hiç sürpriz olmadı nedense !!!

Çünkü Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı diğer liderlerden ayıran özellik burada. Adım atarken sonraki adımı değil üç hatta dört adım sonrasını düşünmek.

Zararı en az hasarla atlatmak…

Şimdi tekrar konumuza gelelim.

İbrahim Karaosmanoğlu, ailesi ve sevenleri Sayın Tayyip Erdoğan’ın bu ziyaretinden fazlasıyla mutlu olurken Karaosmanoğlu’nu sevmeyen ve bazı teşkilat üyeleri de doğal olarak üzüldüler bu ziyarete.

İki kesimde yanılgı içindeler aslında.

Çünkü bu ziyaret öyle dostluk için yapılmış bir ziyaret değildi. Bu ziyaretin anlamı şuydu bence: Emekleriniz için teşekkür ederiz Karaosmanoğlu, artık yolumuza seninle devam etmeyeceğiz.

 

Çok mu iddialı bir yazı oldu? Bir yerden bir şey mi duydum?

Evet çok iddialı bir yazı oldu belki ama bunları bir yerden duymadım. Yuvacık’taki Sayın Erdoğan-Karaosmanoğlu görüşmesinde konuşulanlara da şahit olmadım.

 

Nerden biliyorum peki?

Çünkü Sayın Erdoğan herkes gibi düşünmez ve hareket etmez.İşte onu diğer liderlerden ayıran özellik de budur. O yüzden bende farklı düşünüyorum.

Ayrıca Ankara’nın aldığı bu ayrılık kararı aylar öncesine dayanıyor bence. Şimdi de uygulamasına sıra geldi sanırım.

 

Karaosmanoğlu adaylık için neden tekrar düşünülmedi?

Birincisi AK Parti teşkilatında Karaosmanoğlu konusunda ciddi bir huzursuzluk var.

İkincisi AK Parti tabanında Karaosmanoğlu’na karşı bir memnuniyetsizlik var.

Üçüncüsü Tayyip Erdoğan sevenleri içinde Karaosmanoğlu’nun tekrar aday yapılma ihtimalinin kaygısı var.

AK Parti tabanı şunu çok iyi biliyor.

Mevcut isimlerle seçimlerde başarılı olmak imkansız. Parti içinde değişim şart. Çünkü siyasi yozlaşma öyle böyle değil artık.

 

Bütün bunlar Kocaeli’nde yüksek sesle konuşulurken Ankara bu sesi duymuyor mu?

Emin olun atılan her adımdan Ankara’nın da haberi var.

Sadece şu kadarını söyleyeyim size. 2013 yılından sonra zorda kalan Bank Asya’ya destek olmak amacıyla Kocaeli Büyükşehir tarafından çalışanlarına dağıtılan Bank Asya maaş kartlarından bile haberleri var. İmar kıyakları ve diğerlerini söylememe gerek yok zaten.

Az zaman kaldı artık. Sabırsız olmayın. Bu işler kolay olmadığı için aceleye gelmez.

Ayrıca şunu da eklemeliyim.

Bu ziyaretle birlikte Sayın Erdoğan’ın verdiği bir başka mesaj da şu: Benim ne kadar kişisel dostluklarım olsa da bu dava için kimsenin gözünün yaşına bakmayacağım, herkes ayağını denk alsın.

 

Madem öyle bir tahminde diğer belediye başkanları için yapayım.

Yerel yönetimlerde kökten bir değişimin olacağını düşünüyorum. Hatta Kocaeli’nde yola devam edilecek belediye başkanının sayısı üçü bile bulmayacak sanırım...

 

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR’E ADAY KİM OLUR?

 

Bunun için isim belirtmeyeceğim ama şunu söyleyebilirim. Sayın Erdoğan’ın Yuvacık’taki Karaosmanoğlu’na ziyaretine katılmayan bir isim olabilir. Hatta daha önce belediye başkanlığı yapmış bir isim de olmayacak sanırım. Yani yerel yönetimlerdeki ilk deneyimi olur bu isim.

 

 

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR